امام جمعه بشرویه :بیت المقدس قبله مسلمین و پایتخت سرزمین فلسطین است و آمریکا با انتقال ناشیانه سفارت خودبه این مکان مقدس هیچ غلطی نخواهد توانست بکند

به گزارش النجم بشرویه : حجه الاسلام والمسلمین شمس الدین امام جمعه بشرویه در خطبه های نماز در اولین جمعه از ماه مبارک رمضان که با حضور مردم مومن و روزه دار و در محل مصلی نماز مسجد جامع میدان برگزار شد ، با اشاره به جنایات وحشیانه رژیم صهیونیستی گفت : بیش از ۷۰ سال جنایت های وحشیانه در فلسطین از سوی رژیم اشغالگر صهیونیست در حال انجام است و امریکا نیز وقیحانه سفارت خود را در بیت المقدس منتقل میکند.

امام جمعه بشرویه افزود:بیت المقدس پایتخت فلسطین است و امریکا و بزرگ تر از ان در قبال فلسطین هیچ غلطتی نمیتوانند بکنند و به فرموده رهبر بزرگ انقلاب اسلامی رژیم اسرایل به زودی نابود خواهد شد.

وی تصریح کرد:اینده از ان مسلمانان است و تجلی نور ایمان در سطح جهان دیده میشود همچنان که امروز به برکت انقلاب اسلامی مراسمات بزرگ مذهبی از جمله اعتکاف با حضور ۹۰درصدی جمعیت جوان انجام میشود .

شمس الدین با اشاره به پیشرفت های ایران اسلامی با اتکا به توان داخلی گفت: کشور به اوج قله پیشرفت بویژه در حوزه های مختلف علمی ،فناوری ، دفاعی و موشکی رسیده است و ملت ایران اسلامی ایستاده و اگر بخواهند امریکایی ها در مساله برجام مشکلی ایجاد کند یا اروپایی ها ناز کنند،ما به شدت خواهیم ایستاد.

شمس الدین افزود:ملت ایران توکل شان به خداوند است چه بسا که از زمان خروج برجام ،برکت الهی بر تمام ایران اسلامی نازل شده و هیچ سالی سابقه نداشته است اینگونه نزول رحمت الهی در این موقعیت سال داشته باشیم.

وی ازسوم خرداد به عنوان دستاورد بزرگ مقاومت یاد کرد و گفت: در هشت سال دفاع مقدس،قریب به ۴۴ کشور دنیا همراه با عراق در مقابل ایران ایستاده و به جنگ برخواستند تا طیبه شجره انقلاب را ریشه کن کنند ولی نور الهی هیچگاه خاموش نمیشود و وعده خداوند با پیروزی رزمندگان اسلام محقق شد.

شمس الدین افزود:فتح خرمشهر معجزه بزرگ الهی بود و این فتح خرمشهر به فرموده امام،فتح خاک نیست فتح ارزش ها است و نشاندهنده پایداری ملت قهرمان ایران در برابر استکبار تا پای جان است.

وی با تاکید بر پاسداشت این روز بزرگ گفت: راه مقاومت را از اولیای الهی گرفته ایم و دستور خداوند است تا در برابر ظالم استقامت کنیم و باید روحانیون و مراجع تبلیغی این سالروز بزرگ را ترویج و تبلیغ کنند.

امام جمعه بشرویه در ادامه با اشاره به سالروز وفات عموی پیامبر خاطر نشان کرد:مقتدا و الگوی ما رسول خاتم است و در مسیر اهل بیت ذره ای کوتاه نخواهیم امد،در سالروز وفات عموی بزرگوار پیامبر که الگوی ولایتمداری هستند ،درس ولایت خواهیم گرفت.

حجه الاسلام شمس الدین با تبریک فرا رسیدن ماه مبارک رمضان خاطر نشان کرد:ماه رمضان تلنگر بزرگی است برای انجام دستورات الهی و توصیه شده تا فرایضی از جمله به جای اوردن واجبات،صلوات فرستادن،قرایت قران و عمل به دستورات الهی،کمک کردن به نیازمندان،صدقه دادن،احترام به بزرگان و پیسکسوتان ترحم نسبت به کودکان و پیشه کردن اخلاق نیکو در دستور داشته باشند.

امام جمعه شهرستان بشرویه افزود:پیامبر اکرم صله رحم در ماه مبارک رمضان را توصیه کرده اند،حفظ زبان و پرهیز از گناهان از دیگر توصیه های ایشان می باشد .

وی تصریح کرد:اعمال هر کسی گریبانگیر خودش خواهد بود و بهترین اعمال در ماه مبارک رمضان استغفار کردن و درخواست بخشش گناهان از درگاه رحمت الهی است.

شمس الدین در ادامه با تاکید بر افطاری دادن در ماه مبارک رمضان در بین نیازمندان و اقوام گفت: نگاه مستمندان به دستان با خیر و برکت مسلمانان روزه دار است و چه ثوابی بالاتر از افطاری دادن به نیازمندان در ماه مبارک رمضان.

امام جمعه بشرویه افزود:رعایت اخلاق اسلامی در جامعه و زندگی فردی از توصیه های مهم دینی است و خداوند روز قیامت به فریاد افراد خوش اخلاق میرسد.

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

2280 مطلب نوشته است .

تمام حقوق این سایت برای ستاد نماز جمعه شهرستان بشرویه محفوظ است .
طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت توسط فناوری اطلاعات مگنا .