امام جمعه بشرویه :با خرید و حمایت از تولید داخلی آینده ای روشن برای جوانان خودمان رقم خواهیم زد

به گزارش النجم بشرویه : حجه الاسلام والمسلمین شمس الدین امام جمعه بشرویه در اولین نماز جمعه سال ۹۷ که با حضور نمازاگزارن مومن و انقلابی و در محل مصلی نماز مسجد جامع میدان برگزار شد با تبریک سال جدید گفت : مقام معظم رهبری با تحلیل دقیق مسیر صحیح را در قالب شعار سال نشان میدهند و از سال ۷۸ و ۹۰ به بعد بیشترین شعارها با محوریت اقتصادی بوده است.

شمس الدین افزود:امسال نیز با شعار محوری حمایت از تولید داخلی مسیر اصلی اقتصادی مشخص است و باید سمت و سوی کشور و مردم برای حمایت از اقتصاد داخلی و تولید ایرانی حرکت کند.

امام جمعه بشرویه افزود:با خرید و حمایت از تولید داخلی آینده ای روشن برای جوانان خودمان رقم خواهیم زد چرا که همین جوانان در طول ۴۰سال انقلاب اسلامی در تمامی صحنه های شاخص کشور درخشیده اند و باید در حوزه اقتصادی نیز همه ما پشتوانه تولید داخلی باشیم تا قدرت اقتصادی بدست بیاوریم.

وی تصریح کرد:اگر امروز گوش به فرمان رهبری عمل کنیم پیروزی در عرصه اقتصادی نیز نصیب ما خواهد شد همانگونه که در دوران دفاع مقدس جوانان ما با اطاعت پذیری از فرمانده کل قوا با دست خالی به پیروزی عظیمی دست یافتند.

شمس الدین با اشاره به پیشرفت های وسیع ایران در حوزه های مختلف گفت:جوانان کشور ما علی رغم تحریم های شدید با نبوغ خود توانستند در صنعت موشکی به اوج برسند تا آنجا که دشمنان با ترس از وضعیت کشور ما به دنبال مذاکره برای موشک های ما هستند.

امام جمعه بشرویه با اشاره به بدعهدی های آمریکایی ها گفت:در بحث برجام به خوبی بدعهدی های دشمن را دیدیم و امروز با شعار محوری ما می توانیم روی پای خود می ایستیم و می توانیم به اوج برسیم ،این مهم نیز نیازمند حضور آحاد مردم در صحنه اقتصادی است‌.

وی افزود:مسولان در حوزه حمایت از تولید داخلی باید علاوه بر نظارت بر کالای داخلی برای افزایش کیفیت کالا،روال اداری کارآفرینان را هم تسهیل کنند.

شمس الدین افزود:رهبر عزیزمان جوانان را امید آفرین دانسته اند باید قدر جوانان را بدانیم و دولت مردان زمینه اشتغال جوانان را فراهم کنند.

امام جمعه بشرویه در ادامه با اشاره به جنایت های استکبار در کشورهای عربی گفت:در سوریه فلسطین و یمن جنایات زیادی از سوی استکبار و آمریکایی ها رخ میدهد و باید در مسیر مبارزه با استکبار استقامت کرد و همین مقاومت ایران موجب شده که دشمنان جرات دست درازی به کشور نداشته باشند و همین جوانان در قالب مدافعان حرم ،و حفظ حریم اهل بیت،دشمن را زمین گیر کردند.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا بیان کرد: آنچه داریم به برکت خون مطهر شهدای گرانقدر است که باید بیش از گذشته قدر دان شهدا باشیم.

شمس الدین در ادامه با اشاره به مطالبات مردمی شهرستان بشرویه گفت: تسریع در اجرای پروژه جاده بشرویه به طبس از مسیر خدافرید و دیگر راه های بشرویه از مطالبات اصلی است که در دوره قبل سرعت خوبی داشت و نیاز است نسبت به ادامه اجرای ان پیگیری شود.

امام جمعه بشرویه افزود: انتظار میرود با پیگیری های خوبی که در حال انجام است بیمارستان امسال به بهره برداری برسد.

وی افزود: در حوزه اشتغال و سرمایه گذاری در بشرویه قدم های خوبی برداشته شده ومعادن بشرویه فعال میشود که روند خوبی در حال انجام است .

وی با اشاره به اهمیت معرفت افزایی معنوی بیان کرد:انسان اگر به دنبال سعادت دنیا و آخرت است باید تلاش کند تا در مسیر حق که رضای الهی است قدم بردارد.

امام جمعه بشرویه افزود: یکی از بهترین اعمال انجام صله رحم است که موجب برکت عمر و مال انسان میشود و خود عبادت اجتماعی محسوب میشود.

وی تصریح کرد: کمک کردن به اقوام که از نظر وسع مالی ضعیف هستند از جمله بهترین عمل ها نزد خداوند است.

شمس الدین با اشاره به اینکه این توصیه های دینی نشان میدهد دین اسلام دین کامل و جامعی است بیان کرد: با تحقیق در آداب زیبای دین اسلام میبینم مکتب حیات بخش اسلام بهترین دستورها را برای زندگی انسان ها در نظر گرفته است.

امام جمعه بشرویه به فضیلت های ماه رجب هم اشاره کرد و گفت: ماه رجب از جایگاه ویژه ای برخوردار است تا آنجا که انجام اعمال ویژه این ماه موجب خرسندی خداوند شده و جایگاه ویژه ای در آن دنیا خواهند داشت.

وی افزود:مراسم معنوی اعتکاف که در ماه شریف رجب واقع شده بهترین فرصت برای خودسازی و تزکیه نفس است.

شمس الدین تصریح کرد:اعتکاف فرصت خوبی برای تخفیف و بخشایندگی گناهان است و خوش بسعادت کسانی که توفیق حضور در اعتکاف و خدمت به معتکفین نصیبشان میشود.

امام جمعه بشرویه با تاکید بر حفظ حرمت در روز ۱۳ فروردین هم گفت:روز ۱۳ فروردین که با ایام وفات حضرت زینب مقارن شده، بهترین عمل شرکت در اعتکاف و حضور در امام زادگان است تا حرمت این ایام نیز حفظ شود

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

2280 مطلب نوشته است .

تمام حقوق این سایت برای ستاد نماز جمعه شهرستان بشرویه محفوظ است .
طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت توسط فناوری اطلاعات مگنا .