امام جمعه بشرویه :انقلاب اسلامی با هدف برافراشتن پرچم ناب اسلام و مکتب شیعه در میدان نبرد ایستاد

به گزارش النجم بشرویه : حجه الاسلام والمسلمین شمس الدین امام جمعه بشرویه در خطبه های نماز این هفته که با حضور مردم مون و انقلابی و در محل مصلی نماز مسجد جامع میدان برگزار شد با اشاره به دست آوردهای چهل ساله نهضت انقلاب اسلامی گفت : چهلمین سالروز انقلاب اسلامی نشان دهنده اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

وی افزود:مردم عزیز ما همواره پشتیبان انقلاب خود بوده اند و در برابر رجزخوانی دشمنان کوبنده و محکم در صحنه حاضر شده اند.

شمس الدین با تاکید بر ایستادگی و مقاومت در برابر دشمنان گفت:از همان ابتدایی که نهال انقلاب کاشته شد،دشمنان قسم خورده هر لحظه قصد ضربه زدن به انقلاب مردمی را داشتند چرا که دیگر بعد از شاه ملعون اجازه دست درازی به کشور ما از آنان گرفته شد.

امام جمعه بشرویه افزود:کشور ما صاحب دارد و کشور حجت خدا است و اجازه نمی دهیم هر کسی به آن دست درازی کند آنچنان که در دوران ستم شاهی مجالس مذهبی و محرمی ما را مسکوت کردند و دین مردم را محدود کرده بودند.

وی با اشاره به اینکه نور اسلام ناب هیچ گاه خاموش نمیشود گفت:کسانی که در صدد بودند نور اسلام را خاموش کنند و ظلم های زیادی را به امامان معصوم روا داشتند امروز هیچ اسمی از آنان نمانده است و نور مکتب ولایت امام علی (ع) پر فروغ تر از گذشته می درخشد تا آنجا که ابرقدرت های غرب و شرق از این کشور علوی هراس دارند.

شمس الدین خاطر نشان کرد:انقلاب اسلامی با هدف برافراشتن پرچم ناب اسلام و مکتب شیعه در میدان نبرد ایستاد و امروز بعد از گذشت جهاد اصغر نوبت جهاد کبیر است که همان بصیرت و پویندگی مردم در راه انقلاب و اسلام می باشد.

امام جمعه بشرویه افزود:مسیر استمرار انقلاب اسلامی وابسته به بصیرت ،وحدت و حضور مردم در میدان وصحنه های انقلابی و مذهبی است.

وی با تاکید بر همبستگی و انسجام مردم در بین مسلمانان و کشور گفت:فتنه های دشمنان برخواسته از ایجاد شبهه دربین آحاد ملت است و با بهره گیری از اختلافات احزاب و گروه های سیاسی با افکار مردم بازی کرده و از هر روزنه ای برای ضربه زدن استفاده میکند.

شمس الدین ،امیر المومنین را الگوی بزرگ صبر برای مومنان در برابر توطئه های منافقین دانست و گفت:آن زمان که دشمنان قصد ضربه به حضرت امیر را داشتند ایشان صبر پیشه کردند و حضرت زهرا بانوی ولایتدار اسلام در راه ولایت خود جان داد.

امام جمعه بشرویه با تذکر به گروه های سیاسی گفت: تمام گروه های سیاسی باید مراقبت رفتار خود را داشته باشند و در برابر نظرات مخالف خودصبر پیشه کنند و دست در دست یکدیگر در برابر دشمنان واقعی بایستند.

شمس الدین خاطر نشان کرد:دشمنان واقعی ما آنهایی هستند که برای تخریب نظام در تمام فضاهای واقعی، شبکه های ماهواره ای و کانال های مجازی تلاش خود را بکار گرفتند و ثابت شد که هرگز آمریکایی ها به دنبال دلسوزی برای ما نیستند.

وی افزود:مردم ایران اسلامی ما همچون کوه در برابر توطئه های دشمن ایستادند و علی رغم تحریم های فراوان به جایگاه های والایی رسیدند.

امام جمعه بشرویه با اشاره به رتبه های برتر علمی کشور گفت:ایران اسلامی در زمانی که هیچ سلاحی نداشت در برابر دشمن ایستادند ولی علی رغم تحریم ها توانستند پهبادها و موشک هایی بسازند که دشمن انگشت به دهان بمانند.

شمس الدین افزود:شجاعت بالا و عزت ملت ما باعث گردید که بتوانیم با قدرت ادعا کنیم که اگر اسرائیل دست از پا خطا کند آن را با خاک یکسان خواهیم کرد و قیام مردم ما در برابر دشمنان جانانه است و هیچ ترس و هراسی ندارند

خطیب جمعه بشرویه با اشاره به پیروزی بزرگ مقاومت گفت:آمریکایی ها که داعش را به جان مسلمانان انداختند امروز به واسطه نابودی این گروه جنابت کار با شجاعت ها و رشادت های فرزندان اسلام عصبانی است و سپاه و بسیج را تحریم میکند و این نشان از ضعف دشمن دارد.

شمس الدین با اشاره به گوشه ای از رشد جهانی ایران اسلامی بعد از انقلاب در حوزه علمی گفت:۲۴ برابر شدن تعداد دانشگاه ها و دانشجویان،۱۶ برابر شدن سهم ایران از تولید مقالات و ساخت کشتی قایق،موشک و ….،کسب رتبه جهانی تولید علم ، تولید انرژی هسته ای،رتبه های مختلف در رشته های نانوتگنولوزی،هوافضا،پزشکی،فیزیک،نجوم ،دست یابی به توانمندی های برتر به روز،افزایش تعداد پزشکان ایرانی، تبدیل ایران به قطب منطقه ای توریست سلامت بخشی از ارتقا علمی کشور است.

شمس الدین با اشاره به مشکلات اقتصادی هم گفت:کشوری که دارای اینچنین نخبگان است نباید در زمینه اقتصادی مشکل داشته باشد و دولت تلاش کند تا مسائل اقتصادی را حل کند.

وی با تاکید بر حذف سیاسی کاری در اقتصاد گفت:در حوزه اقتصادی فقط به افراد سیاسی مد نظر توجه نشود بلکه همه افکار و سلایق برای رفع مشکلات اقتصادی وارد کار شوند.

امام جمعه بشرویه در ادامه با تاکید بر حضور پر شور در میدان های انقلابی و تو دهنی به فتنه دشمنان گفت: فتنه هایی که دشمن در فضای مجازی ایجاد کردند با هدف جدا کردن مردم از ولایت است ولی کور خوانده اند چرا که امسال مردم در ۲۲ بهمن به دشمنان ثابت خواهند کرد همواره پای انقلاب اسلامی هستند.

شمس الدین افزود: راهپیمایی ۲۲بهمن ماه تجدید بیعت با آرمان های انقلاب و امام خواهد بود و با وضو شرکت خواهیم کرد تا بار دیگر باعث نا امیدی دشمنان شویم و صحنه قدرت مردم در برابر دشمن را به نمایش بگذرانیم

وی در ادامه مباحث اعتقادی و اخلاقی هم به جایگاه قرآن و دین اسلام در زندگی مسلمان گفت: اعمال مستحبی ، خالص کردن نیت برای رضای الهی و مبارزه با جهاد اکبر که همان هوای نفس است بخشی از وظایف مسلمان می باشد.

امام جمعه بشرویه افزود:انجام دادن اعمال مستحبی بدون ریا مورد رضای خداوند است و ثواب انجام کارهای خیر پنهایی ۷۰برابر بیشتر از این است که به معرض دید دیگران قرار داده میشود.

وی با اشاره به مراقبت در اعمال هم گفت:گاهی اوقات برخی اعمال باید آشکارا شود که در قالب شعائر دینی جای میگیرد و با هدف ترویج سنت های الهی در جمع انجام می شود.

شمس الدین افزود: فرستادن صلوات و تکبیر الله اکبر از شعائر پررنگ دین مبین اسلام محسوب میشود.

خطیب جمعه بشرویه در ادامه به نقش تربیتی شعائر اسلامی در حوزه نام گذاری فرزندان اشاره کرد و گفت: انتخاب اسم نیکو و شایسته برای فرزندان شیعه و مسلمانان یکی از وظایف والدین است و انتخاب اسم امامان معصوم شایسته تر است .

وی افزود: اگر نمی خواهند فرزندان را به اسم بزرگان دینی نام بگذارند حداقل به مدت ۱۰ روز نام گذاری شود.

شمس الدین تصریح کرد:عقیقه کردن ،علم آموزی قرآنی مورد نیاز جامعه و فراهم کردن شرایط ازدواج از دیگر وظایف والدین است.

وی با تاکید بر ترویج فرهنگ اسلامی در نام گذاری گفت:برخی نام های فرزندان خود را به گونه ای انتخاب میکنند که فرهنگ غرب را ترویج میکند.

دانلود صوت خطبه های نماز جمعه ۹۶٫۱۱٫۲۰

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

2280 مطلب نوشته است .

تمام حقوق این سایت برای ستاد نماز جمعه شهرستان بشرویه محفوظ است .
طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت توسط فناوری اطلاعات مگنا .