امام جمعه بشرویه : انتظار داریم مسئولین استانی فرهنگ و ارشاد اسلامی پروژه نیمه تمام مجتمع فرهنگی هنری بشرویه را در اولویت قرار دهند

به گزارش النجم بشرویه : حجه الاسلام شمس الدین امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بشرویه در مراسم تودیع و معارفه مسئولین اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بشرویه که با حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ، فرماندار و جمعی از مسئولین و هنرمندان و در محل فرمانداری برگزار شد از مسئولین استانی خواست تا پروژه نیمه تمام مجتمع فرهنگی هنری بشرویه را در اولیت طرح های تکمیلی قرار دهند .

 وی با اشاره به جایگاه حساس و والای فرهنگ و ارشاد اسلامی در کشور  بیان کرد:جایگاه ارشاد اسلامی بسیار رفیع است و از ساز تا نماز را شامل میشود.

 امام جمعه بشرویه افزود: مجموعه  فرهنگ و ارشاد اسلامی باید به تناسب شهرها و نوع فرهنگ آن  اقدام کند تا خدای ناخواسته هنجارشکنی صورت نگیرد که خوشبختانه در سطح استان با مدیریت خوبی که وجود دارد ،برنامه های مناسبی انجام می شود.

  وی با تقدیر از اقدامات  فرهنگی مناسب مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: اقدام و برخورد  ارزشمند مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با مسولی که به تصاویر شهدا در بیرجند توهین کرده بود قابل تقدیر است.

 شمس الدین تصریح کرد: باید تلاش شود که امر به معروف و نهی از منکر نیز در جامعه ترویج یابد و افرادی که ناخواسته سخنانی میگویند را توجیه کرد ، جامعه اسلامی ما باید در مسیری قرار بگیرید که از معصیت دور باشد و مبتی بر  دستورات اسلامی قدم برداریم .

 امام جمعه بشرویه با تاکید بر هوشیاری در راستای نفوذ فرهنگ غربی گفت: فرهنگ غرب در تلاش برای فرهنگ سازی  تغییر جای حرام و حلال است که متاسفانه معضل بزرگی است که باید مسولان فرهنگی تلاش کنند تا این روش ترویج پیدا نکند.

 وی افزود: مسیر جمهوری اسلامی تمایلبه سمت معارف قرآنی  دارد و باید فرهنگ دینی را تقویت کنیم ، پایگاه های فکری جامعه ما باید سیره الهی را بپیماید .

  شمس الدین با اشاره به فرهنگ غنی بشرویه و پرهیز از برنامه های خارج از حوزه فرهنگ این شهرستان گفت: در بشرویه فرهنگ آن بسیار غنی  است و مردمی مومن و متدین با ۱۱۵ مسجد و ۷ امام زاده لازم العظیم  دارد و افتخار بشرویه حجاب کامل بانوان آنان  است پس باید مراقبت کنیم که گروه های هنری با فرهنگ اسلام و بشرویه همخوانی داشته باشد.

 امام جمعه بشرویه افزود: ضمن تشکر از زحمات والای سرپرست سابق اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بشرویه امید است مسول جدید نیز در مسیر رشد فرهنگ اسلامی و فرهنگ غنی شهرستان بشرویه تلاش کرده و کانون های زیر نظر  اداره ارشاد  بویژه کانون های مساجد را تقویت کنند

 وی همچنین با تاکید بر توجه به نیازهای کتابخانه عمومی بشرویه هم گفت: کتابخانه های عمومی بشرویه که دارای رتبه های ممتاز است باید  بیش از گذشته به آن  توجه شود.

“علیرضا زمانزاده ” فرماندار بشرویه هم با تاکید بر تداوم خدمت ها برای مردم گفت:مردم ایران اسلامی مستحق بیشترین خدمت هستند و امید است تا بتوانیم انقلاب اسلامی را به صاحب اصلی آن حضرت مهدی  (عج) برسانیم .

 فرماندار بشرویه با تقدیر از زحمات عباس سنچولی سرپرست سابقه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بشرویه و تبریک به مسئول جدید این اداره گفت: امید است که مسول جدید بتواند سکان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بشرویه را به خوبی هدایت کند.

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

2280 مطلب نوشته است .

تمام حقوق این سایت برای ستاد نماز جمعه شهرستان بشرویه محفوظ است .
طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت توسط فناوری اطلاعات مگنا .