امام جمعه بشرویه: امروز دشمنان حجاب زنان مسلمان را هدف قرار داده اند

به گزارش النجم بشرویه : حجه الاسلام شمس الدین امام جمعه بشرویه در خطبه های نماز جمعه این هفته که با حضور اقشار مختلف مردم مومن و ولایتمدار در محل مصلی نماز مسجد جامع میدان برگزار شد , با اشاره به نقش حجاب و عفاف در سلامت روانی جامعه اسلامی گفت : بانوان مسلمان الگوی رفتاری خود را از زنان بافضیلت اسلام بهمچون حضرت فاطمه و حضرت معصومه میگیرند و مهم ترین وظیفه بانوان، حفظ حجاب و عفاف در جامعه است.

 شمس الدین افزود:امروز دشمنان حجاب زنان مسلمان را هدف قرار داده  و به خوبی می داند با ایجاد جامعه ای بدون عفت ،عقب ماندگی جامعه بوجود می اید و فرهنگ بی بند و باری و برهنگی جای خود را به  پژوهش و کارافرینی  داده و آن جامعه دیگر پویایی لازم  را نخواهد داشت.

 امام جمعه  بشرویه ،رعایت شعایر اسلامی را از سوی دختران با اهمیت برشمرد و گفت:فرهنگ برهنگی موجب تضعیف دین مداری می شود و دختران را به سمت باطلاق و گرداب هجمه دشمن پیش می برد.

 وی افزود:حضور زنان و دختران در جامعه موجب تحولات عظیمی میشود و شخصیت های برجسته ای داشته ایم که توانسته اند با رعایت حجاب و عفت خود تحول آفرین در بلاد اسلامی باشند.

 شمس الدین در ادامه ولادت باسعادت امام حسن عسکری را به نمازگزاران تبریک گفت و بیان کرد:این امام همام در برابر تمام‌مشکلات و سختی ها استقامت کرده و در برابر جاهلان با علم و بردباری عمل میکرد.

 خطیب جمعه شهرستان بشرویه با اشاره به  سالگرد اجرای کشف حجاب به دستور رضاخان  ملعون در سال ۱۳۱۴ گفت:کشف حجاب با سفر رضاخان به ترکیه آغاز شد و با بهانه توسعه فرهنگی درصدد برداشتن حجاب از بانوان مسلمان ایران شد.

 وی افزود: برنامه های مختلفی در بقالی ها و مراکز فروش برای کشف حجاب انجام شد تا انجا که چادربرداری با زور اسلحه و تفنگ آغاز گردید و عملا با قران و دین به مبارزه برخواست.

 شمس الدین با تاکید بر این که حجاب یک واجب الهی گفت:احترام مردم و مومنان به دین اسلام و پایبندی بر حجاب خود موجب گردید تا حادثه خونین گوهرشاد بوقوع بپیوندد.

 امام جمعه بشرویه با اشاره به اینکه امروز دشمن با جنگ نرم حجاب را از دختران میگیرند گفت:دشمن امروز با ایجاد کانال ها و شبکه های ماهواره ای و فضای مجازی ناسالم و ترویج فیلم های خیانت زا موجب گرفتن غیرت مرد و عفت زنان شده است.

 وی افزود:توسعه علمی اگر همراه با توسعه فرهنگی نباشد هیچ پیشرفتی  حاصل نمیشود و در این  میان جوانان زیادی در هجمه بی بند و باری غرق خواهند شد .

 شمس الدین به نقش اموزش پرورش ،خانواده و حوزه علمیه اشاره کرد و گفت:دشمن با ایجاد شبهه در حوزه اعتقادات اسلامی؛دین زدایی میکند و باید تمام نهادهای فرهنگی و خانواده ها برای ترویج زیبایی های عفاف و حجاب کار کنند.

 امام جمعه بشرویه با تاکید بر رفع مشکلات جوانان و فراهم کردن شرایط  ازدواج انان گفت:حاکمیت اسلامی و مسولان باید برای جوانان تلاش بیشتری کنند و شرایط ساخت مسکن ،ایجاد شغل و ازدواج جوانان تلاش کنند .

 وی افزود:تربیت فرزندان صالح در جامعه نیز از اهیمت ویژه ای برخوردار است و همچنین باید با توجه به وضعیت کاهش جمعیت ،جوانان را به فرزند اوری تشویق و حمایت کنیم.

 شمس الدین کاهش جمعیت را مصیبت بزرگی دانست و گفت:نصف دین اسلام با ازدواج تکمیل میشود و باید ترویج ازدواج اسان صورت گیرد.

 خطیب جمعه بشروبه به قیام خونین سال ۵۶ اشاره کرد و گفت:در ان سال به دستور شاه نگارش مقاله ای ضد دینی و با هدف تحقیر علما  انجام شد و باتوجه به اینکه امام راحل نظر قاطع نسبت به غیر شرعی بودن رژیم شاهنشاهی دادند ،موجب خشمگین شدن شاه معلون شده و بعد از نگارش مقاله توهین امیز ،مردم با اراده مسلمان قیام خود را به راه انداختند.

 وی افزود:در کتاب و مقالاتی که به دستور شاه نگارش شد حجاب را عقب ماندگی،برهنگی را فضیلت و علما را تحقیر کرد و مردم نیز به حیابان ها ریختند و جرقه ایجاد انقلاب اسلامی زده شد.

 شمس الدین در ادامه  با گرامیداشت یاد شهدای هسته ای بویژه  شهیداحمدی روشنگفت:اگر این شهدای گرانقدر رفتند هر قطره خون انان یک احمدی روشن ساخت و این موجب  هراس دشمن شد تا دست به ترور شخصیت ها و دانشمندان بزند.

 امام جمعه بشرویه افزود:تحریم های اقتصادی و تمام فتنه های دشمنان  برای گرفتن سر عت رو به رشد حکومت شیعی در جهان است لذا باید قدردان این حکومت اسلامی باشیم.

 وی با اشاره به اینکه دشمن هدفش نا امید کردن مردم  از نظام اسلامی است گفت: امروز باید مردم مقاومت کرده و نظام اسلامی را  حمایت کنند تا دشمن خود نا امید شود.

 شمس الدین با تاکید بر حمایت دولت  از کشاورزان  خسارت دیده هم  بیان کرد: دولت موظف است که در کنار کشاورزان خسارت دیده در خشکسالی باشد و با انان مدارا کرده و نسبت به سودهای بانکی و جرایم انان با کشاورزان و مردم رعایت کند.

امام جمعه بشرویه در پایان ضمن تشکر از گردانندگان مراسم دعای باران، یاد تمام شهدای انقلاب و مدافعان حرم  را هم گرامی داشت.

وی با اشاره به روایات اسلامی در خصوص دختران هم گفت : دوران جاهلیت به جای احترام گذاشتن به زن ،آنان را زنده به گور میکردند  و لی بعد از بعثت حضرت محمد ،بانوان عزت یافتند و جایگاه ویژه ای پیدا کردند.

امام جمعه بشرویه افزود:حضرت محمد همواره احترام زیادی برای دختر بزرگوارشان حضرت فاطمه زهرا قایل بودند و این نوع رفتار با دختران به مرور الگو گردید.

 وی با اشاره به اینکه،اسلام به زنان عزت  بخشید گفت: عطا کردن نوزاد دختر به والدین به عنون یک نعمت بزرگ الهی یاد میشود که نشان میدهد زنان دارای جایگاه و حقوق ویژه ای هستند.

 شمس الدین افزود:جایگاه خانه و خانواده با حضور زن به عنوان ارامش خانه عنوان میشود و مردی که نسبت به حقوق زن و خانواده اش تلاش کند ثواب شهید برای او ثبت می شود.

 امام جمعه بشرویه،محبت و صمیمت را برای حفظ کانون خانواده مهم برشمرد و گفت:اجرای دستورات الهی در زندگی و تقدیم مهر و محبت به همدیگر موجب بقا کانون زندگی میشود.

دانلود صوت خطبه ها ی ۹۵٫۱۰٫۱۷

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

2280 مطلب نوشته است .

تمام حقوق این سایت برای ستاد نماز جمعه شهرستان بشرویه محفوظ است .
طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت توسط فناوری اطلاعات مگنا .