امام جمعه بشرویه : امام حسین نجات دهنده بشریت برای خروج از ظلالت و جهالت بود و احیا کننده بزرگ امر به معروف و نهی از منکر است .

 به گزارش النجم بشرویه :حجت الاسلام والمسلمین محمد شمس الدین ،امام جمعه شهرستان بشرویه در خطبه های نماز جمعه این هفته که در محل مصلی نماز مسجد جامع میدان برگزار شد با اشاره به اهمیت انجام فرایض دینی و مستحبات در ماه شعبان خاطر نشان کرد:ماه شعبان از بهترین ماه های خداوند است و انجام مستحبات بعد از ماه رجب،در این ماه دارای فضایل زیادی است.

 وی با تبریک اعیاد شعبانیه تصریح کرد:ماه شعبان زیباترین ماه ها محسوب میشود و باید در شعبان از نور اهل بیت برای صفای قلب های خود بهره بگیریم.

 امام جعمه بشرویه افزود: میلاد حضرت مهدی در نیمه شعبان ،زیبایی ها و برکت این ماه را دوچندان میکند و بعد از نیمه شعبان مومنان اماده ماه رمضان و مهمانی خداوند میشوند.

 شمس الدین تصریح کرد: خداوند متعال برای تعالی روح انسان زمینه سازی و برنامه ریزی کرده که نشان میدهد چقدر برای  سعادت و خوشبختی انسان ها در دنیا و اخرت اهمیت قایل بوده است.

 امام جمعه بشرویه در ادامه با تاکید بر اجرای دستورات الهی گفت: دنیا محل آزمون الهی است و هر کسی به نوعی امتحان میشود و باید کوله بار عالم برزخ را اماده کنیم که در فراز و نشیب ها ناتوان نباشیم و بهترین کار استفاده از اهل بیت و توصیه های انان است.

 وی با اشاره به شخصیت برجسته امام حسین بیان کرد:حضرت امام حسین زمینه ساز ظهور منجی عالم بشریت است و هدایت گری جامعه بشری  یکی از ویژگی های برجسته حضرت محسوب میشود چرا که در تمامی ابعاد فرهنگی،دینی،اقتصادی و…. اقدامات زیادی داشته اند.

 شمس الدین افزود:امام حسین دارای روحیه شجاعت،دین داری و ولایتمداری است که از غیر خدا از کسی هراسی نداشتند و در حوزه مبارزه با طاغوت جانفشانی زیادی کرده است.

 امام جمعه بشرویه  تصریح کرد:امام حسین نجات دهنده بشریت  برای خروج از ظلالت و جهالت  بود و احیا کننده بزرگ امر به معروف و نهی از منکر است .

 وی با اشاره به اینکه عاشقان حضرت اباعبدالله الحسین نیز دارای شاخصه های ویژه ای هستند گفت:امام حسین یار و پشتیبان  اسلام و تلاش گر در راه الهی است و عاشقان واقعی حضرت نیز  همچون اقا ،دارای بصیرت هستند و در مسیر اسلام حرکت میکنند.

 شمس الدین در ادامه خطبه های نماز جمعه شهرستان بشرویه ،با اشاره به فرا رسیدن میلاد حضرت ابوالفضل و روز جانباز بیان کرد:سرلوحه و الگوی رزمندگان ما در جبهه،حضرت عباس هستند و جانبازان عزیز راه امام حسین و حضرت عباس را ادامه دادند و انقلاب اسلامی را با الگو گیری از عاشورای حسینی به اوج رساندند.

 امام جمعه بشرویه افزود:هیات مذهبی در ایام انقلاب اسلامی و در تمام سال ها نقش اساسی برای تداوم حرکت انقلاب اسلامی و ارزش های دینی دارند و باید از تمام دست اندرکاران برگزاری جشن ها و مراسمات مذهبی تقدیر کرد.

 وی با اشاره به اینکه مردم شهرستان بشرویه دارای روحیه ای انقلابی و عرق مذهبی هستند گفت:مردم این شهرستان با ارزش های اسلامی و انقلابی عجین شده اند.

 شمس الدین با تبریک ویژه به مجموعه سپاه پاسداران گفت:پاسداران نجات بخش امت خاتم هستند و با جانفشانی های خود در مظلومیت تمام ،حافظ ارزش های دینی و انقلابی و مبارزان واقعی با دشمنان هستند.

 امام جمعه بشرویه افزود:سپاه پاسداران و بسیج برخواسته از بطن مردم است و در بخش امنیت نیروی های نظامی ،انتظامی و بسیجیان نقش ارزنده ای دارند.

 وی با تاکید بر عملیاتی شدن خواسته های رهبری بیان کرد:مقام معظم رهبری در دیدار اخیر با مجموعه اطلاعات بر انقلابی بودن و انقلابی ماندن کارکنان این مجموعه تاکید کردند.

 شمس الدین افزود:ملت ایران اسلامی ۸سال جانانه در برابر دشمنان ایستادند و تعدادی شهید،جانباز و آزاده تقدیم کرده ایم که باید از مقام انان تجلیل شود.

 امام جمعه بشرویه تغییر فرهنگ کشور را شیوه دشمن دانست و گفت:دشمن امروز با  استفاده از فضای مجازی در فکر تغییر فکری و فرهنگی در کشور است و باید همه باهم جلوی این نفوذ را بگیرند و دستگاه های تبلیغی و رسانه های انقلابی در میدان نبرد دشمن تقویت شوند.

شمس الدین افزود:انچه کشور را میتواند نجات دهد استفاده از کالای داخلی است همچنان که  با هدایت گاندی در هندوستان انقلاب بزرگی برای حمایت از کالای داخلی و تحریم کالای خارجی به پا کردند تا انجا که هندی ها جشن های بزرگ پارچه سوزی قاچاق و تولید خارجی به پا کردند.

 وی افزود:در ژاپن مردم این کشور حاضر شدند کفش چوبی به پا کنند ولی جنس خارجی استفاده نکنند و اکنون بالاترین کارخانه های تولیدی دارند حتی در کشور انگلیس تحریم کالاهای خارجی به شدت کار شد تا انجا که سختی کشیدند ولی اجازه واردات گندم را ندادند.

 امام جمعه بشرویه با تاکید بر حمایت از تولید داخلی گفت: باید همه خود را موظف بدانیم که تولید داخلی را حمایت کنیم و با تمرکز بر حمایت از تولید داخل میتوانیم موفق شویم هرچند ارتباط با خارج خوب است ولی نباید با فراموش کردن توانایی های خود چشم به دستورات دشمن ببندیم.

 وی در ادامه با اشاره به فرا رسیدن هفته سلامت تصریح کرد: وزارت بهداشت و درمان و به تناسب در شهرستان بشرویه تلاش های خوبی در حوزه بهداشت انجام داده و انچه مهم می باشد اگاهی بخشی و پیشگیری از بیماری ها است.

 شمس الدین افزود: باید مردم اطلاعات خوبی در خصوص تعذیه مناسب برای جلوگیری از بیماری های سخت داشته باشند.

 وی در پایان خطبه ها از برگزار کنندگان مراسمات مذهبی اعیاد شعبانیه در هیات های مذهبی تقدیر کرد.

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

2280 مطلب نوشته است .

تمام حقوق این سایت برای ستاد نماز جمعه شهرستان بشرویه محفوظ است .
طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت توسط فناوری اطلاعات مگنا .