امام جمعه بشرویه :اقدام کور تروریستی چیزی جز یک حرکت بذلانه نیست

به گزارش النجم بشرویه : حجه الاسلام والمسلمین شمس الدین امام جمعه بشرویه در خطبه های نماز این هفته که با حضور مردم مومن و روزهدار و در محل مصلی نماز مسجد جامع میدان برگزار شد ، با اشاره به تحرکات بزدلانه گروههای تکفیری تروریستی در تهران گفت : دشمنان اسلام از همان ابتدا تا کنون از ترور شخصیت ها گرفته تا هشت سال جنگ تحمیلی و فتنه های مختلف را راه انداختند و امروز باید از این انقلاب که خون های زیادی برایش داده شده پاسداری کنیم.

امام جمعه بشرویه افزود: تحریم های شدید اقتصادی و تسهیلاتی توسط دشمنان اسلام نشان از خباثت انان دارد و ملت ایران در برابر تمام این خباثت ها به واسطه استقلال و مقاومت سربلند هستند ، و برخلاف کشورهای مرتجع، قدرتمندانه در برابر دشمن ایستاده اند.

وی با اشاره به عملیات کور بزدلان در ایران اسلامی گفت:ملت ایران اسلامی از این حوادث زیاد داشته و در سال ۶۷ نیز ۱۷هزار مردم از بازاری تا روحانی و مردم عادی را به شهادت رساندند ولی خون شهدا همچنان مردم را مقاوم تر کرده است.

شمس الدین افزود:اقدامات اخیر تروریستی با هدف ایجاد رعب و وحشت بوده و جنبه تبلیغاتی داشت و این اقدام کور تروریستی چیزی جز یک حرکت بذلانه نمی باشد که افزایش بصیرت مردم بیش از قبل میشود و باید در راستای بصیرت افزایی تلاش کرد.

امام جمعه بشرویه با قدردانی از ایجاد امنیت در کشور گفت:حوادث تهران تلنگر شد برای همه مردم و مسولان که باید مسایل امنیت را جدی گرفت و میبینیم در شرایطی که دور تا دور ایران کانون اتش است در کشور ما امنیت است و نباید غافل شویم.

خطیب جمعه این هفته ،با اشاره به رویداد ولادت کریم اهل بیت (ع) بیان کرد:امام حسن مجتبی رسیدگی و توجه ویژه ای به فقرا و نیازمندان داشته و دارای اخلاق حسنه حتی با مخالفان و دشمنان بودند که باید سیره ائمه اطهار سرمشق زندگی همه ما قرار گیرد.

شمس الدین افزود: دنیا مزرعه اخرت است و مسلمانان با وجود چراغ راه و هدایت هایی که خداوند متعال برایش در دنیا در نظر گرفته مسیر سعادت را پیش بگیرند.

امام جمعه بشرویه با تسلیت رحلت جانگداز استاد اخلاق و قران بشرویه گفت:شادروان اقای عباس محبتی دارای خصلت های ویژه انسانیت بود و در راستای امور دینی ،اسلامی و انقلابی همچنین داشتن اخلاق حسنه تلاش ویژه ای کرد و یادش همواره در دل ها خواهد بود.

وی اخلاق مداری را از ویژگی مسلمانان دانست و گفت:امامان معصوم بویژه امام حسن مجتبی در اخلاق مداری و رفتار خوب و حسنه حتی با دشمنانان و مخالفان خود اسوه هستند.

شمس الدین با تاکید بر توجه به نیازمندان در ماه مبارک رمضان گفت: در استان خراسان جنوبی حدود ۱۹هزار نیازمند تحت پوشش موسسات و مراکز خیریه هستند و کمک های مردم خوب به این نیازمندان باقیات و صالحات خواهد بود.

امام جمعه بشرویه، فرا رسیدن سالروز شهادت شهید سعیدی را گرامی داشت و گفت:این شهید بزرگوار در زندان های ساواک و بر اثر شکنجه های فراوان جان خود را از دست داد ، انقلابیون و شهدا با رنج های فراوان و خون های ریخته شده انقلاب را به ثمر رسانده و به دست ما سپردند.

وی افزود:بسیاری از علما و بزرگان در زندان های ستم شاهی به شهادت رسیدند و امروز دمکراسی و مردم سالاری دینی را مرهون ان رشادت ها میدانیم.

وی با اشاره به سالروز فتح مکه گفت:امروز مسیر ولایت و خط امامان معصوم با پرچم داری ولایت و رهبری در حال حرکت است و باید همه متحد زیر چتر ولایت برای اسلام تلاش کنیم.

امام جمعه بشرویه در ادامه مباحث اخلاقی و عقیدتی خود به جایگاه امر به معروف و نهی از منکر گفت : در روایات و احادیث زیادی از ائمه اطهار،بر امربه معروف و نهی از منکر برای هدایت بشر تاکید شده است.

امام جمعه بشرویه افزود: تقوی الهی و دعوت به خیر کردن در راستای فریضه مهم امربه معروف و نهی از منکر است و خداوند متعال دعوت کرده از تمام مسلمانان قبل از امربه معروف و نهی از منکر ،وحدت امت اسلام را با چنگ زدن به ریسمان توحید و بندگی خدا حفظ کنند.

وی با اشاره به اهمیت انسجام و وحدت بین امت مسلمانان گفت: قرارگرفتن جمعیت ۸۰میلیون نفری ایران اسلامی به صورت منسجم زیر چتر ولایت و اسلام موجب هراس دشمن شده و نشان میدهد که این وحدت چقدر مهم است.

شمس الدین افزایش بصیرت در جامعه در کنار وحدت را لازمه رشد جامعه اسلامی برشمرد و گفت: دانش و بینش در جامعه باید در زیر چتر اسلام گسترش یابد و تاثیر تقوا در اندیشه وفکر ،اخلاق و تقویت بسیار موثر است.

امام جمعه بشرویه خاطر نشان کرد:اگر مردم تقوای الهی پیشه کنند برکات خداوند از اسمان و زمین نازل میشود و این تقوای الهی با خودسازی تقویت میشود تا مطیع هوای نفس خویش نباشیم.

وی در ادامه با اشاره به آثار سو نبودن تقوا بیان کرد:غیبت، تهمت،قضاوت عجولانه و اسیر هوس های زودگذر شدن از آثار سو نداشتن تقوای الهی است.

شمس الدین افزود:حسادت ورزیدن از دیگر اثار سو عدم تقوای الهی است که موجب برهم زدن روابط گرم خانواده و حتی پیامدهای اختلافات شدید میشود.

امام جمعه بشرویه با تاکید بر بهره برداری از فرصت ماه مبارک رمضان بیان کرد:ماه بافضیلت رمضان بهترین فرصت برای خودسازی و تقوای الهی است که نباید از این شب ها بویژه شب های قدر فراموش کرد.

شمس الدین در پایان خطبه ها از تمامی روحانیونی که در روزهای ماه مبارک رمضان در مساجد در راستای بصیرت دینی تلاش میکنند ،قدردانی کرد.

دانلود صوت خطبه های ۹۶٫۰۳٫۱۴

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

2280 مطلب نوشته است .

تمام حقوق این سایت برای ستاد نماز جمعه شهرستان بشرویه محفوظ است .
طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت توسط فناوری اطلاعات مگنا .