امام جمعه بشرویه : افشاگریهای دو نامزد ریاست جمهوری آمریکا وضعیت اسفناک این کشور را آشکار ساخت

به گزارش النجم بشرویه : حجه الاسلام شمس الدین امام جمعه بشرویه در خطبه های این هفته نماز جمعه که با حضور مردم مومن و ولایتمدار و در محل مصلی نماز مسجد جامع میدان برگزار شد , با اشاره به روند انتخابات ریاست جمهوری آمریکا گفت : تعیین شدن انتخابات امریکا انچنان تغییری برای مردم مظلوم جهان نخواهد کرد چرا که امریکا که خود را نماد دمکراسی و امنیت نشان می داد در انتخابات امریکا دیدیم که خودشان چگونه افشا گری کردند و امریکای واقعی را نشان داد.

شمس الدین افزود:برخی از شخصیت های سیاسی  امریکا تحلیل کردند که با اظهارات این دو نامزد  جایگاه امریکا زیر سوال رفت و زمانی که عنوان می کردند که وضعیت امریکا در چه وضعیت اسفناکی در حوزه فقر ،خشونت،کشتار، پوسیده شدن زیرساخت ها و بیدادی جرایم و بی بندباری است. چهره واقعی امریکا را به همه جهان نشان دادند.

امام جمعه بشرویه با اشاره به بخشی از افشاگری های دو نامزد انتخابات امریکا گفت: بازگویی مواردی از قبیل اینکه شهرهای امریکا کاملا فراموش ، امریکا دوچاردوستگی است،خودکشی حداقل ۲۰سرباز کهنه کار در روزد، هشدار به تقلب در انتخابات امریکا،کسری شدید بودجه و بی اعتمادی ۹۰درصدی مردم امریکا به نظام سیاسی،نزدیکی به مرگ کشور امریکا،افزایش قتل و نا امنی و کشته شدن ۳۳هزار در قتل و جر رنج کشیدن ۴۲ میلیون امریکایی از گرسنگی  نشان میدهد امریکا طبل توخالی است.

وی با طرح سوال از دلبستگان به قدرت پوشالی امریکا گفت:حال چگونه می توان به نظامی دل بست که در درون خود دچار این همه  چالش است و برخی که برای مذاکرات با اینچنین کشوری دست و پا میشکنند چه حرفی برای گفتن دارند؟

شمس الدین با انتقاد شدید از بازگشایی دفتر اروپایی ها در تهران گفت:مگر ما با اروپا چه کاری داریم انهایی که به دنبال این هستند که اسراییل را به رسمیت پذیریم ،این اقدامات تحقیر ملت را به دنبال دارد.

امام جمعه بشرویه افزود:ایران اسلامی هر انچه دار به خاطر شهدایی است که  هشت سال در جبهه های نبرد مقاومت کردند .

وی با تاکید بر اینکه باید اقتصاد مقاومتی عملیاتی شود گفت:امروز ملت و دولت در کنار یکدیگر برای برون رفت ازتحریم ها و تقویت تولید داخلی و ایجاد اشتغال باید حرکت کنند.

شمس الدین افزود:بیکاری درجامعه بیداد می کند،اخراج بیش از ۷۰۰ نفر  از حوزه انتخابیه که در سایت های انرژی هسته ای کار  می کرده اند حاصل مزاکراتی است که هنوز دستاوردی نداشته است.

خطیب جمعه بشرویه  با تاکید بر پیگیری مشکلات کشاورزی  و بیکاری در این شهرستان گفت:خشکسالی ها کمر کشاورزان بشرویه را شکسته و شهری که کمتر از ۲۰ میلیمتر سال گذشته بارندگی داشته ستاد بحران برای بشرویه چه کرده است ؟مگر حتما باید سیل بیاید تا بحران را ببینید؟

وی افزود: تمام قنوات بشرویه کاهش یافته و رو به خشکی است و نیاز است تا فرماندار جدید به فکر باشد تا  وضعیت اشتغال و کشاورزی این شهرستان پیگیری شود.

شمس الدین تاکید کرد:نماینده  مردم در مجلس نیز  مطالبات مردم  بشرویه را دنبال و پیگیری کرده و گزارشات را برای مردم ارایه کند‌

امام‌جمعه بشرویه با گرامیداشت هفته کتاب خوانی هم گفت:مقام معظم رهبری دغدغه مطالعه و رواج ان در بین مردم را گوشزد کرده و ان را جز سبک زندگی سالم دانسته اند که نشان از اهمیت این امر مهم در زندگی افراد دارد.

وی در ادامه با اشاره به نقش واژه اربعین در متون ادبی دینی خاطر نشان کرد:اربعین در متون دینی جایگاه ویژه ای دارد و واژه اربعین از اصطلاحات رایج در بین مسلمانان است تا انجا که غالب پیامبران در سن ۴۰سالگی به پبامبری برگزیده شده اند.

امام جمعه بشرویه افزود:با نگاهی به برخی  اقدامات دینی به طور مثال اخلاص در عمل در ۴۰ روز،خواندن دعای عهد در ۴۰ روز،عبادت حضرت موسی در ۴۰شب عزاداری۴۰روز زمین برای مرگ مومنان واقعیو استفاده از واژه اربعین در ایات مختلف قران نشان میدهد واژه اربعین جایگاه خاصی دارد.

وی  در ادامه با توصیه به نمازگزاران برای پرهیز از گناهان زبانی گفت:غالب گناهان برخواسته از زبان است و برخی با تهمت زدن و زخم زبان زدن ها جنایات زیادی را در حق هم میکنند.

شمس الدین افزود:مسلمان باید الگوی خود را از یاران واقعی پیامبر و ایمه اطهار بگیرند ،کسانی که خطر شهادت را به جان خود خریدند ولی در مسیر پایبندی به ارزش های اسلامی منحرف نشدند.

امام جمعه بشرویه،ولایت پذیری را از صفات اصلی مومن برشمرد و گفت: زیارت اربعین امام حسین،انجام نماز های واجب،انگشت به دست راست کردن و بلند گفتن بسم الله الرحمن الرحیم از نشانه های مومن از نگاه امام صادق است.

وی با تقدیر از حضور نمازگزاران خاطر نشان کرد:کسانی که لباس به تن کنند و اماده حضور در نماز جمعه شوند مانند حضور برای احرام و ثواب طواف کعبه را دارد.

شمس الدین با برشمردن فضیلت های بی شماز نماز جمعه گفت:نماز عبادی سیاسی جمعه از انچنان جایگاهی برخوردار است که سوره بزرگی در قران به این فریضه تعلق دارد و خداوند سفارش کرده که بشتابید به سوی نماز جمعه که نشان از اهمیت ان دارد.

امام جمعه بشرویه به مناسبت های هفته و روز شهرستان بشرویه در تقویم اشاره کرد و گفت:وفات علامه بزرگوار مرحوم ملاعبدالله بشروی به عنوان روز شهرستان بشرویه در استان به تصویب رسیده است.

وی افزود:این عالم ربانی از جایگاه بزرگی در حوزه دینی و علمی برخوردار است  تا انجا که ایشان را هم راستای مقدس اردبیلی دانسته اند و زیارتگاه ملاعبدالله بشروی مامن بسیاری از مسلمانان در کرمانشاه است.

شمس الدین با تاکید بر اینکه باید  جایگاه فرهیختگان علمی و دینی بشرویه در بین مردم و جوانان تبیین شود گفت:بشرویه دارای فرهیختگان بزرگی از جمله استاد فروزانفر و ملاعبدالله بشروی است که باید به نسل جوانان معرفی شده و پیشنهاد میشود تندیس این دو بزرگ علمی و دینی بشرویه در ورودی های شهر گذاشته شود.

امام جمعه بشرویه افزود:جایگاه شهرستان بشرویه به لحاظ مفاخر بزرگ و آثار تاریخی آن که جز شهرهای تاریخی کشور است  باید بهتر از این شناخته شود.

وی با اشاه به برگزاری گردهمایی بزرگ روز شهرستان بشرویه افزود:این مراسم در بیست و هشتم ابان ماه با حضور سخنران ویژه حجت الاسلام نجم الدین …. برگزار خواهد شد‌.

شمس الدین در ادامه با تاکید بر مراقبت مسلمانان از سلامت خود در فصل سرما گفت:مردم در فصل سرما باید مراقب سلامتی خود باشند و تمام نکات ایمنی در استفاده از وسایل گرمایشی  را رعایت کرده و جان خود را در برابر خطرات احتمالی گاز گرفتگی حفظ کنند.

دانلود صوت خطبه های نماز جمعه ۹۵٫۰۸٫۲۱

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

2280 مطلب نوشته است .

تمام حقوق این سایت برای ستاد نماز جمعه شهرستان بشرویه محفوظ است .
طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت توسط فناوری اطلاعات مگنا .