امام جمعه بشرویه:ایام عزاداری حضرت زهرا فرصتی ارزشمند برای ترویج فرهنگ ولایت مداری است .

به گزارش روابط عمومی ستاد نماز جمعه بشرویه : حجت الاسلام و المسلمین شمس الدین امام جمعه بشرویه در نشست اعضای ستاد نماز جمعه با اشاره به فراگیر شدن فرهنگ فاطمی گفت :در دوران حاکمیت های غاصبین امامت و ولایت سعی می شد تا حتی نام مبارک ائمه خدا را از بین ببرند و مردم را از اهل بیت عصمت و طهارت(ع) دور کنند.

 وی با عرض تسلیت ایام شهادت حضرت زهرا گفت: بی بی فاطمه زهرا(س) تا آخرین نفس از ولایت امام زمان خود  دست بر نداشت و جان خودرا در راه امامت فدا کرد.

 امام جمعه بشرویه با اشاره به نقش تأثیرگذار فرهنگ فاطمی گفت: ایام عزاداری حضرت زهرا (س) فرصتی ارزشمند برای ترویج فرهنگ ولایت مداری است، که باید بیشترین بهره وری معنوی را از داشته باشیم .

وی از انقلاب اسلامی به عنوان الگو و نمونه ای از دوران حاکمیت امامت و ولایت ائمه(ع) خدایاد کرد وگفت: قطعاً  انقلاب اسلامی ایران زمینه ساز ظهور آقا بقیه الله امام زمان(عج) خواهد شد،که مصداق عینی آن صدور این انقلاب به سایر کشورهای جهان و به خصوص آمریکای لاتین است.

حجه الاسلام شمس الدین اظهارداشت : در دورانی  که در کشورهای دنیا از مسلمانان به عنوان تروریست یاد می‌کردند  انقلاب اسلامی زمینه بصیرت آگاهانه ردر بین حق طلبان دنیا بوجود آورد و آنان را با فرهنگ اسلام ناب محمدی (س)آشنا کرد .

امام جمعه بشرویه گفت :امروزه وظیفه همه ماست که تفکر مکتب تشیع را ترویج کنیم و نگذاریم گروهی معاند در فضای مجازی با القاء شبه های بی پایه و اساس  پروژه اسلام هراسی را تبلیغ کنند.

 حجت الاسلام شمس الدین با اشاره به تامین نیازهای اساسی مردم گفت: یکی از نیازهای اساسی جوامع اسلامی و انسانی تامین مسکن ایمن و مقاوم است و باید سعی کنیم مردم را تشویق کنیم تا در ساخت و سازها ایمنی و مقاوم سازی واحدهای مسکونی خود را با جدیت انجام دهند .

 وی گفت :متاسفانه کشور ایران بر روی گسل های مخرب زلزله قرار گرفته که هر از چندگاهی خسارات سنگین جانی و مالی را به وجود می‌آورند، که می‌توان تدابیری اندیشده وبا مقاوم‌سازی اماکن مسکونی و عمومی بخصوص بازآفرینی بافت های فرسوده از بروز خسارت هنگام حوادث پیش بینی نشده جلوگیری کرد.

 محمد دنیایی  مسئول ستاد نماز جمعه بشرویه هم با ارائه گزارشی از برگزاری نماز عبادی سیاسی جمعه گفت: حضور نوجوانان و جوانان در نماز جمعه و برنامه های فرهنگی قبل از خطبه ها بر نشاط و شادابی آنان در این برنامه های مذهبی افزوده است و باید از این فرصت به دست آمده بهترین استفاده را برای تشویق و ترغیب جوانان و نوجوانان به نماز جمعه فراهم آوریم و حتما برای آنان در میعاد ‌گاه نماز جمعه برنامه داشته باشیم .

وی ارج نهادن به ارزش‌های دینی را یکی از وظایف مومنین نمازگزار خواند و گفت اهانت به ارزش های مقدس اسلامی و نماد های ارزشی به هر شکلی که انجام شود محکوم و عملی ناروا و نابخشودنی است ،چرا که اگر احترام به ارزش‌های دینی کم شود و پای نفوذی ها باز شود، نهادهای دینی و ارزشی به حاشیه خواهد رفت.

 در ادامه این نشست حسین حسینی مجری طرح بازآفرینی بافت فرسوده در شهر بشرویه گزارشی از چگونگی اجرایی شدن این طرح گفت :در اجرای طرح بازآفرینی بافت فرسوده مالکان این محدوده می توانند با تکمیل فرم مشارکت در طرح از مزایای آن استفاده کنند.

 و ی گفت: با کمک دولت تسهیلات ارزان‌قیمت، برخورداری از امتیازات آب برق و گاز به صورت رایگان و همچنین صدور پروانه ساختمانی رایگان  خواهند توانست از مزایای آن استفاده کنند.

 در ادامه جلسه اعضای ستاد بر تشویق دانش آموزان برای حضور در نماز جمعه استفاده خانواده ها از خدمات مهدآدینه  و اطلاع رسانی مردم برای مشارکت در طرح بازآفرینی بافت فرسوده تأکید شد.

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

2280 مطلب نوشته است .

تمام حقوق این سایت برای ستاد نماز جمعه شهرستان بشرویه محفوظ است .
طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت توسط فناوری اطلاعات مگنا .