امام جمعه بشرویه :مسجد پایگاه وحدت ، عبادت و بندگی خداوند است

حجه الاسلام والمسلمین محمد شمس  الدین ” در خطبه های نماز جمعه این هفته که در محل مصلی نماز، مسجد جامع میدان برگزار شد با اشاره به مصادیق مختلف تقوای الهی گفت: یکی از مصادیق تقوا، حضور در مراسمات دینی مذهبی، شرکت در نماز جمعه، خدمت در مساجد و تکریم مسلمانان است.

 امام جمعه بشرویه جایگاه خدمت در مساجد را بسیار ارزنده دانست و گفت: مسجد پایگاه وحدت ، عبادت و بندگی خداوند است و خدمت به مساجد از جمله مصادیق تقوا است که باید مسلمانان در جهت نظافت ، تطهیر و فعال بودن برنامه های فرهنگی ومذهبی مساجد تلاش کنند.

 وی احیاء شعائر الهی را از دیگر مصادیق تقوا دانست و گفت:قیام سرخ عاشورای حسینی در جهت احیاء فرائض دینی بر محور عبادت پروردگار، احیاء فریضه امر به معروف و نهی از منکر و اقامه نماز استور است و درس بزرگی که اباعبدالله الحسین (ع) به جهان اسلام داد تا ابد جاوید می ماند.

 حجه الاسلام شمس الدین اطاعت  و بندگی خداوند و مبارزه با ظلم و طاغوت را از وظائف پیامبران و جانشینان آنان برشمرد وگفت: بعد از عید بزرگ غدیر ، امام علی (ع) به عنوان جانشین پیامبر اکرم در راه اشائه دستورات دینی منتخب شد و بعد از آن امام حسن(ع) با تدابیر ویژه خود در راه استحکام دین مبین اسلام همت کرد و امام حسین (ع) نیز برای مبارزه با طاغوت زمان خود برای حفظ دین مبین اسلام، از تمام هستی خود گذشت.

 امام جمعه بشرویه حفظ اصول دین را وظیفه تمام مسلمانان دانست و افزود: ممکن است انحرافاتی در جامعه دینی بوجود بیاید و منکراتی  نیز وجود داشته باشد ولیکن باید اصل اساس دین را حفظ کرده و نقصان ها و انحرافات موجود در مسیر امر به معروف و نهی از منکر مرتفع شود و این وظیفه بزرگ تمام مسلمانان وادامه دهندگان قیام سرخ عاشورای حسینی است.

وی افزود:بعد  از گذشت بیش از ۱۳۰۰ سال از قیام عاشورا هر سال بر خیل جمعیت عاشقان اهل بیت (ع) و پیروان حادثه کربلا افزوده می گردد و این ماندگاری حادثه کربلا به عنوان یکی از بزرگترین معجزات تاریخ و درس عبرتی برای پند گیرندگان است.

 حجه الاسلام شمس الدین در ادامه خطبه های نماز جمعه با اشاره به قدرت بی انتهای خداوند افزود: عظمت و حکمت آفرینش در کرات ، آسمان ها و نگه داری جهان پهناور با وجود نعمات بیشمار در خلقت الهی نشان از قدرت بی انتهای پروردگار است که از عهده هیچ موجودی برنمی آید و مسلمانان موظفند در برابر نعمت های که بی منت به انان ارزانی داشته شده شکرگذار خداوند باشند.

 امام جمعه بشرویه، بعث انبیاء را تنها نعمتی دانست گه خداوند بر مومنین منت گذاشته است و با تاکید بر دین مداری گفت:امروز اگر در آیین دینی محمدی (ص) قرار داریم و وظیفه احیاء سنت پیغمبر و تداوم راه اولیاء الهی بر عهده مسمانان قرار گرفته ،لطف بزرگ خداوند بوده است.

 وی افزود: هدایت جامعه دینی با اخلاق مداری بر محور اسلام ، قران مداری و تاسی به سیره اهل بیت میسر می شود همانگونه که حضرت محمد(ص) فتح مکه و مدینه را با اخلاق بزرگ اسلامی خود به سرانجام رساند و اخلاق رسول مکرم اسلام باید الگو و اسوه مسلمانان و مسئولان باشد و در جامعه گسترش یابد.

 حجه الاسلام شمس الدین متذکر شد: قدرت، صلابت و صدر نشینی ایران اسلامی در جهان از برکات حاکمیت الهی و الگو گیری از سیره رفتاری حضرت محمد و همچنین مبارزه با طاغوت با درس گرفتن از انقلاب بزرگ کربلا است.

 امام جمعه بشرویه افزود: استکبار جهانی به خوبی می داند ایران اسلامی ادامه دهنده اولیاء الهی خود در مبارزه با طاغوت، گسترش عدالت در جهان و آماده سازی زمینه ظهور حضرت مهدی (عج) است و دشمنان شیعه را به هراس انداخته است لذا تمام سعی خود را برای جلوگیری از حرکت روشنگری اسلام انجام می دهند واساس دین را هدف قرار داده  تا اصل دین را نابود کند.

وی گروه های تکفیری داعش را چهره دیگر اسرائیلی هایی دانست  وگفت:  این گروه های وحشی که همان اسرائیلی ها هستند  با حمایت برخی کشورهای عربی ،اسرائل و آمریکا به جان مسلمانان افتاده اند و سعی دارند از هر طریقی حتی در حوزه اقتصادی ، کشورهای مسلمان را به زانو دراوردند.

 

حجه الاسلام شمس الدین افزود: همانگونه که جریان ستمگری اقتصادی بر کشورهای اسلامی حاصل پیوند دو ظالم بزرگ جهان آمریکا و عربستان است و تنها هدف انان نابودی انقلاب اسلامی و مکتب تشیع است سعی دارند با کاهش قیمت نفت مقاومت  ملت ایران اسلامی را شکست دهند .

 امام جمعه بشرویه خطاب به ایادی استکباری هم گفت: باید به یاد بیاوریم که ایران اسلامی ملتی دارد که در ۸ سال جنگ بدون کمترین امکانات سربلند شد و همچنین با سکان داری و تدابیر فرزانه مقام معظم رهبری در برابر ظلم اقتصادی آنان خواهیم ایستاد و نمی گذاریم خدشه ای به اسلام و حاکمیت اسلامی وارد کنند.

 وی با اشاره به رمز نابودی استکبار جهانی هم گفت: باید تمامی جهان اسلام با وحدت و یکپارچگی در مقابل رژیم صهیونیستی  و ظالمان جهان بایستند و به فرموده امام راحل اگر هر مسلمانانی یک سطل آب بریزد استکبار جهانی محو و نابود می شود.

 حجه الاسلام شمس الدین در ادامه به فرا رسیدن اربعین حسینی اشاره کردو گفت: بیش از ۲۰ میلیون زائر و عاشق ابا عبدالله الحسین پای پیاده به سمت کربلا حرکت کرده اند که خود معجزه  بزرگ اسلام در جهان است  و اگر بخواهیم حرکت پیروزمندانه ای در برابر زورگویان عالم داشته باشیم باید مسیر امام حسین (ع) و اطاعت پذیری از ولایت را ادامه دهیم.

 امام جمعه بشرویه در ادامه ضمن انتقاد از حذف سهمیه ۲۰ درصدی مناطق محروم در کنکور گفت: متاسفانه سهمیه ۲۰ درصدی مناطق محروم  در کنکور حذف شده که با توجه بر اینکه ۱۴ سال تعهد خدمت در مناطق محروم  از طریق این سهمیه برای پزشکان ایجاد می شود ،حذف این سهمیه به دور از انصاف و عدالت است .

 حجه الاسلام شمس الدین  افزود: دولت باید بیش از گذشته به فکر مناطق محروم باشد با این سهمیه نیروهای بومی نیز تقویت می شوند  و مشکل پزشک در مناطق محرومی مثل بشرویه مرتفع می شود لذا درخواست می شود تجدید نظر در حذف سهمیه ۲۰ درصدی بومی درکنکور سراسری اعمال شود.

 وی در ادامه با اشاره به حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی در بشرویه گفت: در نشستی که روز گذشته با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی در بشرویه برگزار شد، مشکلاتی از جمله عدم تکمیل ساختمان نیمه تمام فرهنگ و ارشاد اسلامی ، نبود چارت تشکیلاتی نمایندگی ارشاد اسلامی بشرویه عنوان شد که مقرر شد تا پایان سال جایگاه این نمایندگی به اداره ارتقاء یافته و در پروژه نیمه تمام مساعدت شود.

 امام جمعه بشرویه همچنین خواستار پیگیری  ارتقاء نمایندگی ثبت اسناد  به اداره شد .

 حجه الاسلام شمس الدین در پایان با  اشاره به روز پژوهش ، از آموزش و پرورش بشرویه تقدیر کردو گفت: برنامه رصد نجوم که توسط اموزش و پرورش روز گذشته برگزار شد یکی از برنامه های پژوهشی موثر بود که امید است تداوم داشته باشد.

دانلود صوت خطبه های نماز جمعه ۹۳٫۹٫۲۱

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

2280 مطلب نوشته است .

تمام حقوق این سایت برای ستاد نماز جمعه شهرستان بشرویه محفوظ است .
طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت توسط فناوری اطلاعات مگنا .