امام جمعه بشرویه :عوامل فتنه به جای توبه کردن همچنان بر طبل اشتباه و خطای خود می کوبند

به گزارش خبرنگار النجم بشرویه : حجه الاسلام شمس الدین امام جمعه شهرستان بشرویه در خطبه های نماز جمعه این هفته که در محل مصلی نماز مسجد جامع میدان برگزار شد ، با اشاره به فرا رسیدن حماسه نهم دیماه گفت: حماسه ۹ دی انقلاب دیگری در کشور بود که در این روز ملت اسلامی با بصیرت خود میثاق بلتد دیگری با آرمان های الهی بستند و در برابرآشوبی که در مسیر براندازی جمهوری اسلامی بود ایستادگی کردند.

وی فتنه ۸۸ را از توطئه طرح ریزی شده چندین ساله عنوان کردو گفت: ترسیم جریان فتنه ۸۸ از چندین سال های قبل توسط ایادی غرب، منافقین کورد دل و با تشکیل اتاق های فکر و طرح ریزی های اساسی بوجود امد.

حجه الاسلام شمس الدین متذکر شد: جنبش سبز و انقلاب های مخملی توسط مزدوران و استکبار جهانی ومنافقین داخلی در کشورهای مختلف بوجود می آید و در فتنه ۸۸ نیز با بیان کردن دورغ بزرگ تقلب در انتخابات، شرافت مردم بزرگ ایران اسلامی را زیر سوال بردند تا بتوانند دست به آشوب بزنند.

امام جمعه بشرویه، بی حیایی و حرمت شکنی عاشورا  را از بی شرمی های بزرگ سران فتنه و عمالشان دانست وگفت:سران فتنه با انتشار بیانیه های تند ضد انقلابی، عده ای را به خیابان ها کشانده و با عربده کشی ، بی حیایی، بی حرمی به مردم و عزداران حسینی ،فتنه ۸۸ را بوجود اورده و انتخابات مردم ما را زیر سوال بردند.

وی افزود: سران فتنه و طرفدارانشان نشان داد که اصل انقلاب اسلامی و آرمان های دینی و ارزشی را قبول ندارند و به خاطر رسیدن به امیال خود خیمه های امام حسین (ع) که هیئتی های عاشق اباعبدالله برپا کرده بودند را به آتش کشیدندو با سر دادن شعارهای ناثواب، رقص و پایکوبی در خیابان، به آتش کسیدن بانک ها و ضرب وشتم مردم بی گناه ماهیت ضد دینی خود را نشان دادند.

حجه الاسلام شمس الدین با اشاره به مهمترین عوامل فتنه ۸۸ هم گفت:آمریکای جنایکار،منافقین داخلی نقش اصلی در ایجاد فتنه را داشتند و باید امروز نسبت به بصیرت افزایی در حوزه دشمن شناسی تلاش بیشتری کنیم.

امام جمعه بشرویه ۴ عامل را زمینه سازحماسه ۹ دی ماه برشمرد و گفت: ایمان و باورهای اعتقادی مردم، رهبری الهی و هوشمندانه مقام معظم رهبری، بصیرت بالای ملت ایران اسلامی و عاشورای حسینی موب شد تا سیل جمعیت خروشان در شهرهای کشور بعد از خطبه آتشین مقام عظمای رهبری به صورت خودجوش وارد صحنه شده و فنته دشمن را خنثی کنند.

وی افزود: متاسفانه عوامل فتنه به جای توبه کردن همچنان بر طبل اشتباه و خطای خود می کوبند و بزرگداشت یوم الله ۹ دی به عنوان انقلاب دیگری در ایران اسلامی باید باشکوه تر از هر سال برگزار شود تا به فتنه گران باردیگر ثابت شود، مردم انقلابی و همیشه در صحنه ایران اسلامی همواره در راه امام و شهدای گرانقدر و ولایت و رهبری خود استوارند.
حجه الاسلام شمس الدین با اشاره به شهادت ایت الله شیخ حسین غفاری از یاران امام خمینی(ره)به دست مأموران ستم شاهی هم گفت: در دوران ستم شاهی و رژیم سلطنتی ،ظلم و ستم بسیاری بر مردم روا شد که با بصیرت افزایی علما و مراجع ، بویژه امام راحل و جانفشانی شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی به پیروزی رسید و به به مردم ایران هویت داد و برای دست یابی این اقتدار بزرگ، علمایی همچون ایت الله شیخ حسین غفاری از یاران امام خمینی(ره) در برابر رژیم دژخیمان متحمل شکنجه های بسیاری شد ولیکن دست از آرمان های الهی خود نکشیدند و امروز نیز مردم نشان دادند در برابر اعتقادات و باورهای دینی خود ایستاده اند.

وی با اشاره به مباحث اعتقادی هم گفت : خداوند متعال برای هدایت انسان عوامل متعددی را ایجاد کرد که یکی از انان، فطرت خداجوی انسان هاست و همچنین انبیاء الهی برای هدایت انسان در مسیر سعادت به کمک عقل و اندیشه بشری آمدند.

امام جمعه بشرویه،یادآوری روز معاد را از مهمترین روش ها برای کنترل نفس اماره دانست و گفت: یکی از عواملی که موجب می شود انسان در مسیر سعادت و بندگی قرار گیرد یادآوری روز معاد و قیامت است که دل انسان را آرام کرده و نفسی که وی را به سمت و سوی ناثواب هدایت می کند فروکش می کند.

وی افزود: منشاء تمامی بداخلاقی ها و ناهنجاری های جامعه و همچنین باز شدن زبان به گناهان همچون، دورغ گویی، حسادت، تهمت زدن به برادر و خواهر مومن نشات گرفته از فراموش کردن روز قیامت و خروجی همین نفس اماره سوء است که با یادآوری روز محاسبه انسان برخی رفتارهای ناثواب را انجام نمی دهد.

حجه الاسلام شمس الدین با تاکید بر یادآوری روز حساب هم گفت:با تلاوت آیات عذاب الهی دل انسان آرام می گیرد و جلوی نفس اماره آن گرفته می شود تا در رفتارو  کردار خود در جامعه کنترل بیشتری داشته باشد و تدبر در آیاتی همچون ایه ۲۴ سوره  نور که تذکر داده می شود مکان و زمان بر اعمالش گواهی می دهد، انسان در رفتار و گفتار خود تغییر ایجاد می کند و این تحولات انسان را به سمت سعادت و خوشبختی هدایت می کند.

امام جمعه بشرویه،در ادامه خطبه های نماز جمعه ضمن تقدیر از حضور کاروان تدبیرو امید در خراسان جنوبی عنوان کرد: اختصاص ۲۷۰ میلیارد تومان نتیجه سفرکاروان تدبیرو امید است که با تشکیل نشستی در مرکز استان این اعتبار بین ۱۱ شهرستان توزیع خواهد شدو  امید است با پیگیری بجد فرماندار بشرویه سهم شهرستان اخذ شود.

وی افزود: انتظار می رود عنایت ویژه ای به قشر کشاورز ودامدار شودو جلوی ضرری که این قشر زحمت کش در ۱۱ سال خشکسالی متضرر شده اند جبران گردد.

حجه الاسلام شمس الدین با اشاره به نیاز اساسی بشرویه هم گفت: سفره های زیرزمینی بشرویه به شدت ته نشین کرده و متاسفانه آنقدر که برداشت آب شیرین وجود دارد به همان میزان پیشروی آب شور نیز بوجود آمده که خطر جدی برای کشاورزی و دامداری بشرویه محسوب می گردد و مسئولین باید در حوزه آبخیزداری و سد سازی تلاش و همت بیشتری داشته باشند.

امام جعمه بشرویه متذکر شد: شهرستان بشرویه در حوزه راه ها نیاز به تحولات اساسی دارد و خوشبختانه در مسیر طبس به بشرویه پیشرفت های خوبی حاصل شده ولیکن نبود راه شریانی از عمده مشکلات بزرگ بشرویه است که باید بجد پیگیری شود تا با ایجاد راه شریانی، اعتبارات آنان نیز تخصیص یابد.

وی بازگشایی مسیر بشرویه به بجستان را از دیگر اولویت های مهم برشمرد و گفت: انتظار می رود از مبلغ در نظر گرفته شده سفر کاروان تدبیرو امید به خراسان جنوبی، برای بازگشایی مسیر بشرویه به بجستان از روستای چهنو فردوس گذاشته شود تا کشاورزان بشرویه و روستاهای مسیر یاد شده از نعمت راه آسفالته و جاده برخوردار شوند.

حجه الاسلام شمس الدین افزود: کمبود مراکز فرهنگی، مشکلات آموزش و پرورش، کمبود امکان ورزشی از دیگر موارد مهم جهت بررسی است که باید توجه ویژه شود.

امام جمعه بشرویه در ادامه با اشاره به مناسبت های هفته ، در خصوص روز ایمنی در برابر زلزله گفت: زلزله یکی از آیات الهی است و باید در برابر حوادث طبیعی آمادگی کامل لحاظ شود تا در هنگام وقوع کمترین تلفات و خسارات برجای بماند.

وی با تاکید جدی برمقاوم سازی بافت های فرسوده در بشرویه گفت: شهرستان بشرویه به عنوان سیزدهمین شهر خشت و گل کشور محسوب شده و مساحت بافت فرسوده در بشرویه بسیار بالاست که در هنگام وقوع حوادث طبیعی از جمله زلزله تلفات جانی و خسارات بسیاری را متحمل خواهیم شد که نیاز است تا فرماندار و مسولین مربوطه نگاه جدی داشته باشند و قبل از اینکه مردم را از دست بدهیم به فکر انان باشیم.

دانلود صوت خطبه های نماز مورخه ۹۳٫۱۰٫۰۵

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

2280 مطلب نوشته است .

تمام حقوق این سایت برای ستاد نماز جمعه شهرستان بشرویه محفوظ است .
طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت توسط فناوری اطلاعات مگنا .