امام جمعه بشرویه : عمل وهن آلود قمه زنی چهره تشیع و اسلام را تخریب می کند

به گزارش خبرنگار النجم بشرویه : حجه الاسلام والمسلمین محمد شمس الدین ” در خطبه های اولین نماز جمعه ماه محرم که در محل مصلی نماز، مسجد جامع میدان  بشرویه با حضور نمازگزاران برگزار شد پیرامون فضائل سید وسالار شهیدان حضرت حسین (ع) اظهار داشت:در آیات و روایات متعددی ، فضائل ائمه اطهار (ع) بیان شده وآیاتی نیز ویژه امام حسین (ع) نازل گردیده است  که نشان از شان و مقام بالای این حضرت دارد.

امام جمعه بشرویه متذکر شد: امام حسن (ع) و امام حسین (ع) دو رحمت بزرگی هستند که خداوند به پیامبر اکرم (ص) عنایت فرمود، ولایت مولا امیر المومنین (ع) نور تقوا و ایمان است و شیعیانی واقعی کسانی هستند که نور الهی در دل آنها تابیده شده و در میدان مبارزه از جریان پیروی از اهل بیت (ع) جدا نمی شوند هر چند که سخت ترین شکنجه ها را متحمل شوند.

حجه الاسلام شمس الدین خطاب به دشمنان اسلام هم گفت: مکتب ابا عبدالله الحسین حد و مرز ندارد و شیعیه واقعی تا آخرین نفس در برابر دفاع از ارزش های اسلامی ایستاده است و این شجاعت به واسطه نور وجودی آقا امام حسین  (ع) است.

امام جمعه بشرویه افزود: دشمنان هنوز اسلام و شیعیان واقعی را نشناخته و باید بداند شیعیه واقعی در برابر سخت ترین شکنجه ها برای ثبات اسلام تحمل می کند و تحریم های اقتصادی امروز نمی تواند مسلمانان را از راه خود باز دارد چرا که الگوی ما نبی مکرم اسلام است که در سخت ترین شرایط اقتصادی در شعب ابوالطالب با سربلندی بر دشمنان خود فایق آمد و همچنین نهضت عاشورایی که امام حسین و یارانش در برابر ثبات حکومت اسلامی جان خود را فدا کردند.

وی در ادامه خطبه ها با اشاره به هفته امر به معروف و نهی از منکر هم گفت: این فریضه الهی به عنوان یک هشدار عمومی و دستور دین مبین اسلام است و در جای جای قران بر اجرای فریضه امر به معروف ونهی از منکر توصیه شده است.

حجه الاسلام شمس الدین برپایی نماز، ذکات ، را از مهمترین امر به معروف دانست و گفت:امام حسین (ع) شهید نماز و امر به معروف و نهی از منکر است  همانا که خود مصداق بارز معروف و یزید فاسق مصداق منکر است لذا باید همچون امام حسین (ع) در طول تاریخ با یزیدان دوران مبارزه کرد.

امام جمعه بشرویه به مراتب امر به معروف و نهی از منکر هم اشاره کردو گفت: مسلمان واقعی با دیدن نهی از منکر قلباً ناراحت می شود و این ناراحتی قلبی ثواب زیادی در پیشگاه خداوند دارد و کمترین مرحله امر به معروف و نهی از منکر نیز همین است.

وی افزود: باید با منکر جامعه که بالاترین آن ظلم در حوزه دین است  مبارزه کرد دشمنان اسلام سعی دارند با دین هراسی و اسلام هراسی نا امیدی از اسلام را در دل ها بنگارند لذا مبارزه با شمر دوران ،ایادی غرب  وظیفه همه مسلمانان است.

حجه الاسلام شمس الدین  در ادامه خطبه ها ضمن تقدیر از شرکت هیئات مذهبی در عزاداری های حسینی به همایش شیرخوارگان اشاره کردو گفت: همایش بزرگ شیرخوارگان پیام استقامت و شجاعت را طنین انداز می کند و در شهرستان بشرویه نیز قریب به ۷۰۰ نفر در این همایش بزرگ شرکت خواهند کرد.

امام جمعه بشرویه به تشریح پیام های سیاسی و عبادی زیارت عاشورا پرداخت و گفت:در زیارت عاشورا پیام های اساسی نهفته و مراحل براندازی حکومت دینی از منظر زیارت عاشورا بیان شده است.
وی ادامه داد: مرحله اول در زیارت عاشورا به لعن طراحان توطئه براندازی اسلام اختصاص دارد همچون جریان داعش که تفکر و عقبه تفکری این حرکت وحشیانه در مکه و مدینه توسط جریان وهابیت است که پشتوانه این گروه ترویستی شده است.

حجه الاسلام شمس الدین دسته دوم را افرادی دانست که با تغییر در سطوح مدیریتی قصد دارند جایگاه اسلام را متزلزل کنند ، وی افزود: دسته دوم کسانی هستند که با جابه جایی سطوح مدیریتی به دنبال جانشین شدن کفر به جای حق هستند همچون زمان رحلت پیامبر اکرم که شورایی تشکیل داده شد و سطح مدیریتی جریان حکومت اسلامی تغییر دادند.

امام جمعه بشرویه  به مرحله سوم هم اشاره کردو  گفت: مرحله سوم لعن در زیارت عاشورا براندازی حکومت دینی، افرادی هستند که با مسلمانان برخورد فیزیکی کردند و در قیام عاشورای ، حسینب (ع) و اصحابش را به شهادت رساندند ولیکن همواره حق بر باطل پیروزی است.

وی همچنین متذکر شد: دسته چهارم در حوزه جریان برباندازی دینی که در زیارت عاشورا لعن شده اند افرادی هستند که با حمایت مالی و اقتصادی خود بر این جریانات دامن زدند.
حجه الاسلام شمس الدین با تاکید بر سیاسی و عبادی بودن زیارت عاشورای حسین و روضه های امام حسین هم گفت: متاسفانه برخی اظهار نظر کرده اند که روضه های امام حسین (ع) سیاسی نیست و این تفکر غلطی است چرا تمام جریان قیام سرخ عاشورای حسینی “سیاسی و عبادی” است واین همان  حقیقت دین است .

امام جمعه بشرویه با هشدار بر پرهیز از عمل وهن آلود  قمه زنی هم گفت: مسلمانان باید همواره مراقب باشند ،اعمالی انجام ندهند که چهره تشیع و اسلام تخریب شود.
وی همچنین بیان کرد: متاسفانه در کل استان خراسان جنوبی، بشرویه آماری را در خصوص انجام این عمل قبیح دارد که باید تلاش شود وبا آگاهی سازی این میزان هم به صفر برسد.

حجه الاسلام شمس الدین با تاکید بر هوشیاری از سوء استفاده  دشمنان هم گفت: امروز مرز رسانه در حد اعلا باز است و بخشی از فضای مجازی در دست دشمنان اسلام است و سعی می کنند با  سوء استفاده از صحنه های قمه زنی و با مقایسه خشونت مسلمانان با فرزندان خود در خصوص قمه زنی  برابر الفت حیوان با بچه اش!! چهره اسلام را زشت و منفور نشان دهند لذا باید از حرکاتی که باعث ایجاد وهن در دین شودپرهیز گردد.
وی افزود: عزاداری صحیح آن است که بندگی حسین(ع) ، نماز اول وقت ، شجاعت و دلاوری حسین (ع) را تبلیغ و ترویج کنیم نه اینکه آب به آسیاب دشمن ریخته تا بهره برداری و سوء استفاده  گرد و عمل وهن آلود قمه زنی خدمت به امام حسین نیست بلکه ضربه بزرگی به دین است.

امام جمعه بشرویه از استقرار پایگاه انقال خون در ایام تاسوعا و عاشورا خبر دادو گفت: بهتر است به بجای این عمل زشت که خداوند نیز نمی پسندد، خون خود را در راه کمک به بیماران هدیه داده شود و در این زمینه پایگاه انتقال خون در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی فعال است.

وی افزود: معیار حق و باطل را باید به خوبی شناخت وامروز معیار حق سخن ائمه اطهار (ع) و همچنین مرجعیت است و تمامی مراجع تقلید عمل قمه زنی را جایز ندانسته اند.
حجه الاسلام شمس الدین در ادامه با تاکید بر برپایی پرشور نماز ظهر عاشورا هم گفت:  امام حسین در روز عاشورا به نماز ایستادو باید از این الگوی بزرگ دینی درس گرفت و در جهت اقامه نماز باشکوه ظهر عاشورا تلاش شود.

امام جمعه بشرویه در خصوص تقارن روز عاشورا با ۳ جریان شهادت دانش اموزان ، تسخیر لانه جاسوسی و تبعید امام راحل هم گفت:در روز عاشورا ، ۳ جریان عنوان شده مصادف شده است و باید در بحث استکبار ستیزی که از مصادیق مهم عاشورای حسینی نیز می باشد تلاش شود و با با سر دادن شعارهای استکبار ستیزی از مشرکین زمان  آمریکا و اسرائیل جنایتکار برائت بجوئیم.

دانلود صوت خطبه ها ی ۹۳٫۰۸٫۰۹

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

2280 مطلب نوشته است .

تمام حقوق این سایت برای ستاد نماز جمعه شهرستان بشرویه محفوظ است .
طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت توسط فناوری اطلاعات مگنا .