اقتصاد مقاومتی راه برون رفت مشکلات اقتصادی

به گزارش النجم بشرویه ظهر امروز  “حجت الاسلام والمسلمین محمد شمس الدین ” در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان بشرویه که در محل مصلی نماز مسجد جامع میدان برگزار شد با گرامیداشت ایام دهه کرامت اظهار داشت :امام رضا (ع) در  ۲۰ سال  دوران امامت خود سختی های زیادی را برای بقاء دین اسلام تحمل کرد.

امام جمعه بشرویه به مصادیق تقوا و علوم امام رضا (ع) هم اشاره کرد و گفت: امام رضا(ع) با بهره مندی از علم بسیار بالا و علم لدونی خود پاسخگوی تمامی سوالات بود که اشخاص مختلف از ایشان سوال می کردند.

وی به داستان معروف ضامن شدن امام رضا(ع) اشاره کرد و گفت: اولیاء الهی بر همه چیز عالم هستند و  ائمه اطهار(ع) دارای فضیلت های بی شماری بوده اند و حتی به زبان حیوانات نیز علم داشته اند.

شمس الدین، با اشاره به درک بالای امام رضا در دوران خلافت هم گفت: امام رضا(ع) با درک و بصیرت بسیار بالایی که داشتند از طریق قران در سیاست های داخلی و خارجی دوران امامت خود، مدریت می کردند.

امام جمعه بشرویه ، امام رضا را الگوی رفتاری و عبادی مسلمانان دانست و گفت: امام رضا الگوی بارزی در حوزه عبادی است تا انجا که همیشه در تلاوت و ختم قران مجید و برپایی نماز اول وقت همت داشته  و تمام رفتار زندگی این امام بزرگوار بر پایه اصول دینی و قرانی است.

وی با اشاره به فضیلت های بی شمار ائمه اطهار (ع) و همچنین حضرت امام رضا(ع)  بیان داشت: اولیای الهی دارای جایگاه های بسیار والایی هستند و در جامعه زیارت کبیره که دارای مضامین معرفتی زیادی است ،نقش اولیای الهی در قالب فلسفه کلام عنوان می شود.

شمس الدین افزود: آغاز آفرینش با نور خداوند و خاتم انبیاء الهی است و به واسطه حضور آنان آسمان و زمین و هرآنچه در ان است آفریده شده است.

وی، توسل جستن و پیروی از سیره رفتاری و گفتاری ائمه اطهار را تنها راه عاقب بخیر شدن برشمرد و گفت:امام رضا(ع) به آل بن آل محمد معروف است و ایشان در حوزه علم، سرامد بوده اند.

امام جمعه بشرویه در ادامه خطبه های نماز سالروز آزادی اسرا را گرامیداشت و گفت: دوران هشت سال دفاع مقدس دوان سختی بر ملت ایران اسلامی گذشت و جوانان عزیز در این راه شهید، جانباز، اسیر و مفقود الاثر شدند.

شمس الدین افزود: تمام این سختی هایی که هشت سال بر مردم تحمیل گردید برای بقاء دین مقدس اسلام بوده است و با مقاومت و اییستادگی در این راه، به پیرزوی این جنگ نابرابر دست یافتیم.

وی، ایستادگی در برابر دشمنان را درس بزرگ نهضت سرخ عاشورای حسینی دانست و گفت:الگوی امت اسلامی امام حسین (ع) است که در برابر ظالم ایستادگی کرد و حمایت از مظلومان جهان نیز از سفارشات دین اسلام است.

امام جمعه بشرویه با اشاره به جنایات فجیع رژیم آل سعود در یمن گفت: جنایاتی که در یمن انجام می شود شبیه جنایات وحشیانه رژیم صهیونیستی در غزه است و امروز آل سعود از هیچ ظلمی بر کشور مظلوم یمن نمی گذرد که جای تاسف دارد.

شمس الدین افزود: امت اسلام بویژه آنهایی که دایه حرمین شرفین دارند باید در برابر رژیم های پستی به مبارزه برخیزند که قبله اول مسلمانان را در چنگال خود گرفته اند و مسلمانان را به خاک و خون می کشند.

وی، وحدت مسلمانان را راه نجات امت اسلام از جنگال ایادی ظالم  دانست و گفت: استکبار جهانی با راه اندازی گروه هی تکفیری از جمله القاعده، داعش و… به اسم اسلام، مسلمانان را می کشند و تنها وحدت جهانی مسلمانان و پشتیبانی از ملت های مظلوم می تواند راه پیروزی باشد.

امام جمعه بشرویه به روز پزشک و دارو سازی هم اشاره کرده وبا تبریک این روز به جامعه پزشکی بیان داشت:پزشکان جامعه و دارو سازان قشر زحمت کشی هستند که با تلاش و فعالیت خود زمینه ارتقاء سلامت و بهداشت جامعه را فراهم می کنند.

شمس الدین در ادامه به روز صنعت دفاعی کشور اشاره کردو  گفت: کشور ایران دروانی را پشت سر گذاشته است که حتی سیم خاردار برای دفاع نداشته است و امروز جوانان این مرز و بوم تلاش کردند و با دست یابی به پیشرفته ترین سلاح ها، به اقتدار بسیار بالایی رسیده ایم که مرهون تلاش و البته ایستادگی در برابر تحریم های ناجوانمردانه دشمنان است.

وی افزود: حوزه دفاعی هر کشوری، نشان از قدرت آن کشور است و اگر مقاومت ایران اسلامی در براب حق مسلم خود در عرصه های مختلف هسته ای، تکنولوژی و … نداشتند این قدرت بزرگ را هم وجود ندارشت.

امام جمعه بشرویه هفته دولت را هم گرامیداشت و گفت: از نظر اسلام حاکمان موظفند در راستای فرهنگ اسلامی تلاش کنند، فرهنگ دینی را گسترش دهند و اجرای قوانین الهی را در دستور کار قرار دهند.

شمس الدین افزود: انجام اصلاحات در راستای توسعه دین اسلام، گسترش عدالت، جهاد با دشمنان دین و اسلام، پرهیز از روحیه تکبر و استبداد گری که یکی از آسیب های برخی کارگزاران شده است ،تامین امنیت در ابعاد مختلف، عمران و آبادانی شهرها،تکیه بر توان داخل و حمایت از تولید از مهمترین وظائف دولت اسلامی است.

وی در ادامه بر شکوفایی اقتصاد مقاومتی هم تاکید کرد و گفت: نباید به صرف برداشته شدن تحریم ها از اقتصاد مقاومتی غافل شویم چرا که به دشمن اعتمادی نیست و همچنان باید پروژه برون رفت اقتصاد از تک محصولی و فروش نفت در اولویت باشد.

امام جمعه بشرویه انصاف در انتقاد از دولت های را هم خواستار شد و گفت: انتقاد از دولت های قبل همواره وجود داشته است ولی نباید تخریب  تلاش های دولت های گذشته انجام شود و دولتمردان باید انصاف در انتقاد از دولت های گذشته را مد نظر داشته باشند.

شمس الدین افزود:  باید دولت مردان به جای تخریب دولت های قبل در میدان عمل خود را نشان دهند و باعث دودسته کردن مردم نشوند.

وی همچنین با اشاره به خواسته رهبری در خصوص موضع گیری صریح در سیاست های خارجی هم گفت: دولت مردان باید موضع گیری صریح در خصوص سیاست های خارجی  را مد نظر داشته باشند.

دانلود صوت خطبه های نماز ۹۴٫۰۵٫۳۰

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

2280 مطلب نوشته است .

تمام حقوق این سایت برای ستاد نماز جمعه شهرستان بشرویه محفوظ است .
طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت توسط فناوری اطلاعات مگنا .