استاندار خراسان جنوبی :باید برای شبکه معابر راه ها و هر راهی که شهرستان را به کانون های پرجمعیت شهری متصل کند تلاش شود

به گزارش النجم بشرویه : “محمد مهدی مروج الشریعه” استاندار خراسان جنوبی در جمع اعضای ستاد راهبری توسعه و مدیریت اقتصاد مقاومتی خراسان جنوبی که در محل سالن ترویج جهاد کشاورزی بشرویه بر گزار شد با اشاره به نقش راهکارهای ارائه شده در جلسات این شورا بر تحقق منویات مقام معظم رهبری برای رسیدن به اهداف اقتصاد مقاومتی گفت : یکی از ثمرات برگزاری جلسات نشست راهبردی اقتصاد مقاومتی استان در شهرستان ها این است که مسئولان شهرستانی از اقدامات مدیران کل و برعکس مطلع می شوند.

 استاندار خراستان جنوبی با اشاره به نقش مطالبه گری مردم و همچنین ارائه گزارش عملکرد اقدامات دولت و نظام  تصریح کرد: جریانات سیاسی و گروه ها در بخش های مختلف اعم از حامیان دولت یا ارادتمندان دولت و یا هر گروه سیاسی در کشور حق دارند که مطالبه گری کنند.

وی افزود: این حق است که بدانند دولت چه برنامه هایی دارد و از سوی ارائه زارش عملکرد و خدمات مسئولان  به مردم نیز حایز اهمیت است و ایجاد یک مفاهمه مشترک بین تمام گروه های سیاسی باعث ایجاد وحدت و همگرایی در جامعه می شود .

 مروج الشریعه با تاکید بر اینکه باید سیاست های اقتصاد مقاومتی مدنظر رهبری به خوبی عملیاتی شود گفت: مقام معظم رهبری در هفتمین سال نیز ، محور اقتصاد را شعار سال تعیین کردند که نشان از اهمیت این موضوع دارد  و وظیفه همه ما این است که تلاش کنیم تا مردم عزیز ما طبق قانون شهروندی خود از یک زندگی با امکانات مناسب و شرافتمندانه برخوردار شوند.

استاندار خراستان جنوبی  افزود: ایجاد مسیر رشد برای دستیابی به یک زندگی شرافتمندانه و اعتلای جایگاه انسانیت از حقوق  مردم است و حاکمیت تلاش می کند تا به مردم به این مرحله برسند و در این راه  نوع تفکر و نگرش سیاسی مردم مهم نیست و همه باید به این مرحله تعالی برسند.

 وی با اشاره به اینکه خوشبختانه دولت تلاش های جدی برای ایجاد اشتغال انجام می دهد بیان کرد: در سال جاری دولت تدبیر و امید در حوزه سیاست های کلان تعریف شده در بخش اشتغال زایی خوب کار کرده است و در همین راستا تفاهمات زیادی با بانک ها منعقد شده تا تسهیلات برای ایجاد اشتغال بین مردم توزیع شود.

 مروج الشریعه افزود: برای اجرایی شدن سیاست های اقتصاد مقاومتی بدون شک نیاز به  ایجاد زیرساختها و امکانات است که این مساله مهم راباید مد نظر داشته باشیم که فصل الخطاب رهبری در خصوص ورود به بحث اقتصاد مقاومتی تنها به دولت نیست بلکه همه مردم ، نهادهای مختلف از جمله قوه قضاییه، نهادهای تامین امنیت ،  مجلس ، شوراها و …. نیز در این راستا اقدام کنند.

استاندار خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه اقتصاد مقاومتی باید به صورت یک فرهنگ باشد گفت: اقتصاد مقاومتی فقط در ۴ کلمه ایجاد پروژه  نیست بلکه  یک دید مدیریتی و مفاهمه مشترک است که باید به صورت فرهنگ در کشور رایج گردد و مسلما کسانی که  بدون نگاه سیاسی به مردم خدمت می کنند، توفیق بزرگی نصیبشان می شود.

 وی افزود: رفع مشکلات مردم، رفع معضلات اقتصادی و اجتماعی و … به این نیست که چه کسی و با چه خط سیاسی می خواهد اجرا کند بلکه از تمام گروه های سیاسی درخواست می شود تا در اوج وحدت و همدلی برای این مردم عزیز اقدام کنند.

 مروج الشریعه با تاکید بر اینکه خدمت به مردم بدون نگاه سیاسی توفیق بزرگی است گفت: مردم ایران اسلامی به عنوان استوانه های  ستون نظام و مدافعان خط اول انقلاب هستند که هزینه های زیادی را برای تداوم و استمرار انقلاب اسلامی داده اند و گروه های سیاسی ما باید به این رشد عقلی برسند که وقتی اسم مردم در میان است باید تمام تفکرات در حول محور خدمت به مردم خلاصه شود.

استاندار خراسان جنوبی با اشاره به اینکه دولت تلاش های خوبی در حوزه اقتصاد مقاومتی انجام می دهد گفت: تکیمل زیر ساخت ها از اساسی ترین اقدام دولت می باشدو  خوسبختانه یکی از اتفاقات خوبی که امسال رقم خورده این است که مبلغ ۳۰ میلیارد تومان  به تسهیلات استان از سوی بنیاد علوی اضافه شده است.

 وی افزود: با رایزنی های صورت گرفته ، مقرر شد تا حمایت های خوبی از بافندگان فرش در قالب شرکت تعاونی ها صورت گیرد و تا هر میزان که شرکت های فرش استان قابلیت جذب تسهیلات را داشته باشند برای آنان پرداخت می شود و هیچ سقفی وجود ندارد.

 مروج الشریعه در خصوص اقدامات خوب صندوق کارآفرینی استان هم گفت: در دیگر دستگاه های دولتی و نهادهای مختلف نیز بحث جذب تسهیلات به خوبی در حال انجام است صندوق کارآفرینی بشرویه به میران ۱۱۰ درصد جذب تسهیلات داشته است.

استاندار خراستان جنوبی در ادامه به بحث مهم توسعه راه های بشرویه پرداخت و گفت: باید برای شبکه معابر راه ها و هر راهی که شهرستان را به کانون های پرجمعیت شهری متصل کند تلاش شود در این راه نیز تامل هایی صورت گیرد تا موانع پیشرفت نیز از سر راه برداشته شود.

 وی با تاکید بر دوبانده شدن مسیر بشرویه به طبس از سمت بشرویه گفت: نباید بگذاریم شرایط راه های بشرویه بر رشد این شهرستان تاثیر منفی بگذارد و تاکید می شود در مسیر اعتبارات عمرانی پروژه جاده دو بانده شدن بشرویه به طبس ، با اولویت شروع انجام کار از سمت بشرویه صورت بگیرد و تا متصل شدن به یک کانون پر جمعیت شهری ادامه یابد.

 مروج الشریعه افزود: نباید عدم وجود راه های مناسب باعث به انزوا کشیدن شهرستانی شود.

 استاندار خراستان جنوبی همچنین با اشاره به تفاهم خوب بانک ها در زمینه پرداخت تسهیلات اشتغال زایی گفت: در حوزه بانکی و تفاهم های ایجاد شده روند خوبی پیش گرفته شده و به مدیران بانک ها توصیهشده که همسو با تفکر ایجاد تولیدات داخلی و حمایت از مشاغل خرد  اقدام کنند.

 وی افزود: ایجاد اشتغال ، معیشت خانواده ، توسعه تولیدات و حمایت از آن در بازار فروش از اقداماتی هست که باید در راستای حمایت از مشاغل خرد صورت گیرد و نظام خود را مکلف به رفع مشکلات می داند.

مروج الشریعه  از اختصاص اعتبارهای بسیار خوب به مشاغل خرد خبر داد و گفت: در سال جاری به نسبت گذشته ۱۰۰ برابر  اعتبار  به مشاغل خرد اختصاص داده شده که اینها همه تلاش و برکت نظام است و باید این عملکردها به مردم گزارش داده شود و امید را در جامعه پمپاژ کرد.

استاندار خراستان جنوبی با اشاره به اقدامات بسیار خوب در بخش انرژی پاک گفت: از دیگر برنامه های خوب و اشتغال زا در سطح استان ایجاد پنل های خورشیدی و انرژی پاک می باشد که با اولویت خانواده  های تحت حمایت کمیته امداد و پرداخت وام به آنان شروع شد که بکار گیری پنل ها تا میانگین ۷۰۰ هزار تومان هر ماه حقوق دریافت می شود و این راه علاوه بر کارآفرینی باعث عزتمند کردن خانواده ها نیز می شود و علاوه بر خانواده های کمیته همه مردم می توانند از این طرح استفاده کنند.

وی افزود: باید تلاش شود تا در بخش صادرات کالاها نیز اقدامات جدی صورت گیرد و تولیدات نیز به مرحله استاندار برسد تا در بخش صادرات مشکل نداشته باشیم.

مروج الشریعه همچنین افزود: استان ما ، اولین استانی است که با اتاق بازرگانی کشور  در بخش استارت آپ فعال شده که از اقدامات بسیار خوب آقای اخلاقی پور است .

استاندار خراسان جنوبی همچنین با قبول پیشنهاد ، انتخاب بشرویه به عنوان پایلوت خراسان جنوبی در ستاد اقتصاد مقاومتی گفت: با توجه به ظرفیت های بشرویه توصیه می شود تا این شهرستان به عنوان پایلوت ستاد اقتصاد مقاومتی خراسان جنوبی انتخاب شود.

 وی با تقدیر از فعالیت بانوان در عرصه های مختلف اقتصادی هم گفت: طبق آمار رسیده حدود ۶۰درصد تعاونی های تولیدی بشرویه توسط بانوان فعال است و ۹ صندوق مشاغل خرد در روستاها را بانوان مدیریت می کنند که این همان اصل مشارکت مردم است.

مروج الشریعه در پایان با گرامیداشت سالروز وفات آیت الله هاشمی رفسنجانی ایشان را استوانه نظام معرفی کردو گفت: مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی استوانه این نظام بود و برای اعتلای آن اقدامات زیادی انجام داد.

مطالب پیشنهادی :

درباره نویسنده

2280 مطلب نوشته است .

تمام حقوق این سایت برای ستاد نماز جمعه شهرستان بشرویه محفوظ است .
طراحی وب سایت و بهینه سازی سایت توسط فناوری اطلاعات مگنا .